Yeni Söz'den

2’NCİ YAŞIMIZI TAMAMLADIK

Yeni Söz'den

2'nci yaşımızı tamamladık

Zaman çok hızlı geçiyor. Yeni Söz olarak yayın hayatına başlayalı koskoca 730 gün geri de kaldı. Bugün 2'nci yaşımızı tamamladık. Bu süreçte bizi iki şey mutlu ediyor. İlki, dağıtım verilerinin, satış rakamlarımızın düzenli ve sürekli arttığını görmek... İkincisi ve en önemlisi de, siz kıymetli okurlarımızın hem muhtevamız, hem de tasarımımıza gösterdiğiniz teveccüh.

Elbette daha iyisi ve çok daha iyisi mümkün! Mütevazı imkânlarla bunu yapan ekibimiz, çok daha iyisini yapmaya da muktedir. Okurlarımız ve milletimiz çok daha iyilerine layık. Okuyucularımızın katkısı, yazar ve gazete mutfağının çabaları ile inşaAllah daha iyilerini başarmanın gayreti içinde olacağız. Malum bütün bunlar imkânla doğrudan ilişkili.

Kadir Mısıroğlu, Ömer Kayani, Suat Arusan, Lütfi Bergen, Ömer Evsen, Mustafa Çevik, Abbas Pirimoğlu, Semih Akşeker, Altan Çetin, Kazım Sağlam, Baki Murat, Hasret Yıldırım, Ahmet Dur, Ahmet R. Küçükusta, Hüseyin Yağmur, Elif Sönmezışık, Serkan Akın, Kemal Yeşilçimen, Süleyman Tüccar, Fatih Dursun Alkan, Emre Temizsoy, Hüseyin Adalan, Mustafa Uzun, Mahir Yüksel, Murat Yiğit, Kemal Kamil Güller ve Can Kemal Özer; bilgi ve tecrübe birikimlerini okurlarımızla paylaşarak nitelikli bir gazete çıkmasında en büyük payın sahibidirler. Bilvesile bu muharrirler ve artık Yeni Söz sayfalarında göremediğimiz diğer kıymetli dostlarımıza teşekkürlerimizi arz ederiz. Allah her birine uzun ömür, sıhhat ve afiyet lütfetsin, daha nice yıllar birlikte olmayı Cenabı Hakk (c.c.)'den niyaz ederiz.

YENİ ASRA ŞAHİTLİK ETMEK

Gördüğünüz gibi yeni bir asrın tasarlandığı bir dönemdeyiz ve bizler bu asrın tasavvur ve tasarımına şahitlik ediyoruz. Bu hem büyük bir baht, hem de zor bir görev içeriyor. ‘Baht' çünkü yalan yanlış tarafgir nakillerden okumuyor, bizatihi cereyan edişini seyrediyoruz. ‘Zor bir görev' çünkü doğru tahlil edilip, kayda geçirilmesi gerekiyor. Şayet gelişmeleri, insanlık düşmanı baronların elindeki küresel haber ajanlarının dikte ettiği şekilde verirseniz, hem Hakk'a, hem tarihe, hem de kendi toplumunuza yanlış yapmış olursunuz. Lakin medyada doğruları yazmak hiç de kolay değil. Kılıçların tepenizde sallandığını göre göre yapmayı biz ahlâkî ve vicdanî bir vecibe olarak görürken; bazıları ‘delilik' ve zamanın ruhuna uygun davranarak işini yürütmemek olarak değerlendiriyor. Ama bizim Hakk'a karşı söz, taahhüt ve mükellefiyetimiz var. Bu şuurla harekete gayret ediyoruz. Bu yüzden de takdiri yalnızca Allah-ü Teâlâ Hazretlerinden bekliyoruz.

Bütün emek ve alın terleri muharrir ve çalışanlarımıza, bize gösterdikleri teveccüh nedeniyle de okurlarımıza tekraren teşekkür ederken bu takdim yazımızı, birinci sene-i devriyemiz ile ilgili yazımızı son cümlesi ile tamamlayalım:

Netice itibariyle biz genç, özgür ve özel bir gazeteyiz. Ayakta kalmak için çok şeye ihtiyacımız var. En önemlisi de dua, satın almanıza ve güç yettiğince başkalarına bizi tanıtmanıza. Yeni Söz'ün ümmete ve insanlığa hayırlı olmasını niyaz ediyoruz.

YENİ SÖZ'DEN - TERCÜMEİHÂL

YENİ SÖZ'DEN DİĞER YAZILARI

  1. İlkeli, doğru, dürüst haber yaptığınız sürece Allah yar ve yardımcınız olsun.Bizlerde bilgisayardan takip edeceğiz nasip olursa.Cep telefonu uygulaması daha kaliteli olursa daha iyi olur.Saygı ve selamlar.

  2. nejat özden

    Tebrikler.Beğeni ile takip ediyorum.Lakin Arnavutköy'de dağıtım düzgün yapılmıyor.El atılmalı.Gereği yapılmalı..

  3. Tebrik ediyorum..

Yorum Yaz

  701226

-