4 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ

49 DOĞU TÜRKİSTANLI BABANIN 5 YILDIR DİNMEYEN EVLAT HASRETİ!

Yeniden Refah Partisi'ni ziyaret eden Doğu Türkistanlı heyette yer alan çocuklar yıllardır Tayland'da hapiste tutulan babalarının kurtarılması için Türk Hükümeti'nden yardım bekliyor.


49 DOĞU TÜRKİSTANLI BABANIN 5 YILDIR DİNMEYEN EVLAT HASRETİ!

Çin zulmünden kaçıp kurtulan Uygur Türklerinin çilesi bitmek bilmiyor.
Çin, milyonlarca Müslümanı dünyanın gözü önünde Nazi kampına benzer toplama kampına kapatıp adeta soykırım uyguluyor. Sistematik işkencenin yapıldığı kamplara düşmek istemeyip ülkeden kaçan Uygur Türklerinin dertleri kaçmak ile de bitmiyor. Gittikleri ülkelerde Çin'in baskısı ile kötü muameleye maruz kalıp yıllarca sudan bahanelerle hapiste kalabiliyorlar.
Yeniden Refah Partisi'ni ziyaret eden Doğu Türkistanlı heyetin içinde yer alan kadınlar, çocuklarının 5 yıldır Çin ile ilişkileri çok iyi olan Asya ülkesi Tayland'da hapiste olan babalarına hasret içinde büyüdüklerini belirtti.

49 UYGUR TÜRKÜ BABA EVLATLARINA KAVUŞMAYI BEKLİYOR
Ziyaret sırasında heyete başkanlık eden Dünya Uygur Türkleri Derneği Başkanı Abdülveli Buğrahan Çin zulmünden kaçıp Türkiye'ye doğru yayan hareket eden 219 kişilik kafilenin Tayland'da yakalanıp hapsedildiğini, Türk Hükümeti'nin girişimleri sonucu kadın ve çocuklardan oluşan 170 kişinin Türkiye getirildiğini anlatıyor. Kalan 49 Uygur Türk'ünün hepsinin erkek olduğunu ve 5 yıldan fazladır hapiste olup serbest bırakılmadıklarını ifade eden Buğrahan ailelerinin zor durumda olduğunu belirtiyor.

YENİDEN REFAH ARACILIĞIYLA 'BABALARI KURTARIN' ÇAĞRISI
Çocuklarının babalarına hasret içinde ve çeşitli zorluklar içerisinde büyüdüğünü belirten Buğrahan, kendilerini ağırlayan Yeniden Refah Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin aracılığıyla Türk Hükümeti'ne 49 Uygur Türkü'nün kurtarılması ve ailesine kavuşması için yardım çağrısında bulundu.

Yorum Yaz

  964368

-