26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

ABD İLE PKK ARASINDA TERÖR İTTİFAKI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Suriye’nin kuzeyinde ABD’li generaller ile PKK-PYD teröristleri arasındaki kirli işbirliğinden bahsederek “Önümüzdeki günlerde Amerikalı generallerin PKK ile PYD ile hangi ilişkileri kurduğunu kamuoyuna açıklayacağız. Yakaladıklarımız, tek tek ötüyorlar. Can havliyle Amerika'yı da Avrupa'yı da satıyor' dedi.


ABD İLE PKK ARASINDA TERÖR İTTİFAKI

Batı dünyasından teröre destek

Batı dünyası Türkiye'ye karşı terörü desteklemeye tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye'ye verdiği sözleri yerine getirmeyen ve teröristlere binlerce TIR'lık silah ve mühimmat yardımı yapan ABD'nin generalleri Suriye'de Türkiye'ye karşı terör koridoru oluşturmak için var gücüyle çaba harcıyor. Önceki gün DAEŞ'i bahane göstererek Suriye'de asker bırakacağını söyleyen ve daha önceki çekilme açıklamasına sadık kalmayan Trump'tan sonra şimdi de ABD'li üst düzey generallerin Suriye'de PKK-PYD terör örgütü ile ilişkileri gündeme geldi.

Generallerden teröristlere teşvik ve takviye

Konuyu gündeme getiren ve terör ittifakını önümüzdeki günlerde ifşa edeceğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütünün de içinde çok büyük bir tartışma başladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Amerikalı generallerin PKK ile PYD ile hangi ilişkileri kurduğunu, onları nasıl gönüllendirmeye çalıştığını, onlara nasıl hediyeler verdiğini, onları nasıl takviye ettiğini açıklayacağız. O yakaladıklarımız var ya üst düzeyden yakaladıklarımız tek tek ötüyorlar, adam can havliyle Amerika'yı da satıyor, Avrupa'yı da satıyor.

31 Mart çok önemli

Soylu bu seçimi kuru kuru bir yerel seçim olarak görmemek gerektiğini ifade ederek “işte 31 Mart bu adamların, bu oyunu kuranların, sistemli şekilde son 6-7 yıldır Türkiye'nin istikrarına saldıranların tezgahına gelmemek için çok önemli. Allah'ın izniyle bu asil millet hiç tezgaha gelmemiştir ve yine gelmeyecektir” diye konuştu. Soylu ayrıca ülke içindeki terör odaklarına da göz dağı vererek “Trabzon'dan açık açık söylüyorum, ey PKK, ey HDP, sizi bu milletin elinden kurtaracak hiçbir güç yoktur. Kandil sönene kadar, o son terörist etkisiz hale gelene kadar bize uyumak da durmak da yok” dedi.

“Karadeniz'e sızmak istediler izin vermedik”

PKK'nın Karadeniz'e de sızmaya çalıştığına işaret eden Soylu, "Eylemler yapmaya kalktılar, evlatlarımızı şehit verdik hatta Karadeniz üzerinden kaçak göç için yeni bir rota oluşturmaya çalıştılar, müsaade etmedik. Belediyelerden ekmeklerini kestik, aç kaldılar. Uyuşturucu operasyonları yapıyoruz, oradan da darbe yiyorlar. Devletin gücü var, eksi 30 derecede, 5 metre karda çocuklarımız operasyon yapıyorlar, İHA'larımız var, burunlarını çıkaramıyorlar, ondan da dertleri var. Öte taraftan, Zeytindalı ve Afrin operasyonlarıyla, Kandil'e sürekli yaptığımız ataklarla güneyden de bunları sardık. Her taraftan kapana kısıldılar, bir türlü çıkış yolu bulamıyorlar." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

  027344

-