31 MAYIS 2020 PAZAR

ABD'Lİ GENERAL GERİ ADIM ATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok sert tepki gösterdiği ABD'li general Votel'den yeni bir açıklama geldi. Votel geri adım attı.


ABD'Lİ GENERAL GERİ ADIM ATTI

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası tutuklanan cuntacıların, "ABD ordusunun yakın müttefikleri" olduğunu söyleyen ABD'li General Joseph Votel'eCumhurbaşkanı Erdoğan çok sert tepki göstermişti.

Erdoğan Votel hakkında "İnsan biraz sıkılır. Bunun kararını vermek senin haddine mi? Sen kimsin? Bir defa haddini bileceksin. Kendini bileceksin. Sen benim ülkemdeki yapılan bir darbe girişimine yönelik kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete demokrasi adına teşekkür edeceğine, tam aksine darbecilerin yanında yer alıyorsun. Zaten darbeci senin ülkende” demişti.

VOTEL'DEN YENİ AÇIKLAMA: TÜRKİYE OLAĞANÜSTÜ ÖNEMLİ BİR PARTNER

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel yeni bir açıklama yaparak “Türkiye'deki darbe girişimiyle herhangi bir alakam olduğu iddiası talihsiz ve tamamen yanlıştır. Türkiye uzun yıllardan beri olağanüstü önemli bir partner” dedi.

 

  1. Bakın ne güzel haddini bildirmişler ve hizaya gelmiş...Fakat daha almaları gereken çok hiza var..

  2. Bakın ne güzel saldırıyı bırakmış savunmaya geçmiş. Bunlara devamlı yaptıklarını suratlarına çarpacaksın ki savunmaktan başkalarına saldırmaya Zaman'ı olmasın....Aslında onların uyguladığı politika tam da bu...Aramızdaki fark onlar şeytani emelleri ve çıkarlarını geliştirmek için (geliştirmek diyorum korumak değil) yapıyorlar. Biz ise çıkarlarımızı korumak ve Hakkı'n yerine gelmesi için yapmalıyız....

Yorum Yaz

  433805

-