3 HAZİRAN 2020 ÇARŞAMBA

ABDULLAH ÖCALAN DÖVMELİ ABD’Lİ ASKERLER

ABD’nin terör örgütüne desteğinin kanıtı olan YPG armalı askerlerden sonra şimdi de göğsünde Abdullah Öcalan dövmesi bulunan ABD’li askerlerin görüntüleri ortaya çıktı.


ABDULLAH ÖCALAN DÖVMELİ ABD’Lİ ASKERLER

Terör örgütü PKK'nın Suriye koluYPG'nin armasını taşıdıkları ortaya çıkan ABD askerlerinin, terör örgütüne açık desteği, Lions of Rojava (Rojava aslanları) adıyla kurdukları sitede paylaştıkları fotoğraflarla bir kez daha belgelendi. 

Amerikalı askerlerden bazılarının, bölücü örgütün elebaşı Öcalan'ın fotoğrafını vücuduna dövme yaptırdığı, PKK'lılarla ve PKK flaması ile Türkiye konsolosluğu tabelası önünde fotoğraf çektirdiği Sabah gazetesindeki haberde yer aldı. 

Kendilerine ait bir taburları bulunduğu ileri sürülürken, hepsinin fark edilmemek için Kürtçe isimler aldığı da belirtiliyor. New York Times gazetesi de Lions of Rojava grubu üyesi aynı Amerikalı askerleri 30 Eylül 2015'te manşetine taşımıştı. Gazete haberinde, "DAEŞ'le savaşan Amerikan gönüllülerle tanışın" başlığı ile YPG üniforması giymiş ABD'li askerleri dünyaya duyurmuştu.

Yorum Yaz

  609856

-