25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

ADALET MASKELİ FETÖ’YE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

FETÖ’nün kaset operasyonu ile CHP Genel Müdürlüğü koltuğuna paraşütle oturtulan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” kavramını maske edinerek başlattığı FETÖ’ye destek yürüyüşünün her adımında ayrı skandallar yaşanıyor...


ADALET MASKELİ FETÖ’YE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

FETÖ'nün kaset operasyonu ile CHP Genel Müdürlüğü koltuğuna paraşütle oturtulan Kemal Kılıçdaroğlu'nun “adalet” kavramını maske edinerek başlattığı FETÖ'ye destek yürüyüşünün her adımında ayrı skandallar yaşanıyor. ‘Kontrollü darbe' iftirasını atan CHP liderini protesto eden 15 Temmuz gazilerini, “Gaziler CHP yürüyüşüne destek oluyor” diye yutturmaya çalışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın ardından; “Oğlum FETÖ'den tutuklu” yalanıyla yürüyüşe destek veren kadın da CHP Ataşehir İlçe Teşkilatı görevlisi çıktı. CHP'li kadın, halkı sokağa ve kaosa çağırdığı için tutuklandı. Öte yandan CHP saflarına katılan Mehmet Bekaroğlu ve Cihangir İslam da, FETÖ'ye destek yürüyüşünü “Peygamberin izinden gidiyoruz” diye niteleyerek büyük bir skandala imza attı. Önceki gün ise teröre destek yürüyüşüne katılan bazı isimler, Bylock'çı çıkınca tutuklandı.

PROVOKATÖR VE YALANCI CHP'Lİ TUTUKLANDI

“FETÖ'den tutuklanan zanlının annesi” diye tanıtılarak CHP yürüyüşüne katılan Şenay Günaydın isimli kadın “halkı kin ve düşmanlığa teşvik” suçundan tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yayınladığı bir videoda “Kılıçdaroğlu ile yürüdüğünü belirterek sokakların karışmasını istediğini, kimseye merhametinin kalmadığını, sokağa inenlerde acıma duygusunun olmamasını istediğini” açıkça beyan eden “mağdur anne” maskeli provokatör kadının, CHP Ataşehir İlçe Teşkilatında görevli olduğu tespit edilmişti. Sonuna kadar CHP'nin arkasında olduğunu söyleyen provokatör kadın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı küstahça tehditler savurmuştu.

FETÖ ELEBAŞI SİZİN İÇİN PEYGAMBER Mİ?

Allah'ın kelamı Kur'an'ı okumayı yasaklayan, İslam ulemasını asan, camileri ahır ve meyhaneye çeviren, ahlaksızlıkların her birini toplumun hayat tarzı haline getiren, İslam medeniyetinin mübarek izlerini silmeye çalışan, toplumu Hristiyanlaştırmak veya Yahudileştirmek için planlar hazırlayıp, nihayetinde de dinsizleştirmede karar kılan bir siyasi geleneğin; Peygambere (s.a.v) küfür ve hakaret eden, İslam'la ilişkisi olmayan insanların içine girip FETÖ'nün izinden gitmeyi “Peygamber'in izinden gidiyoruz” yalanıyla kamuoyuna sunmaya çalışan Mehmet Bekaroğlu ve Cihangir İslam'a soruyoruz: Yoksa 'peygamber' dediğiniz FETÖ elebaşı Gülen mi? Mehmet Bekaroğlu ve Cihangir İslam'dan bu sorunun cevabını bekliyoruz.

YANINDAN AYRILMAYAN ADAM BYLOCK'ÇI ÇIKTI

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'ye destek yürüyüşünde Kılıçdaroğlu'nun yanından ayrılmayan Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBDD) Genel Başkanı Erdem Ercan'ı incelediğinde Bylock kullandığını tespit eti. Ercan, FETÖ soruşturması kapsamında dün sabah gözaltına alındı. Sakarya Valiliği, bir internet sitesinde yer alan “Erdem'in CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast hazırlığında olduğu” iddialarını ise yalanladı.  Suikast iddialarını yalanlayan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da, “gözaltı olayının sayın genel başkan ile ilgisi yok. Yürüyüş sürecek” diye konuştu.

SUİKAST NUMARASI İHTİMALİ

20 milyon dolayında seçmenini dahi harekete geçiremediği için FETÖ'ye destek yürüyüşü karşılıksız kalan, FETÖ, PKK ve marjinal sol gruplar dışında destek bulamayan başarısız yürüyüşün ses getirmesi için “Kılıçdaroğlu'na yönelik başarısız bir suikast girişimi” bulunulacağı ileri sürüldü. Kendi tabanını bile ikna edemediği yürüyüş fiyaskoya dönüşünce etkiyi artırmak için Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde veya bilgisi dışında, başarısız bir suikast girişiminden söz edilmesi tedirginliğe yol açtı. Polis ve diğer istihbarat birimlerinin konu üzerinde titizlikle çalıştığı kaydediliyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN SAĞ KOLUNUN YALANI

Twitter hesabından paylaştığı bir fotoğrafa “15 Temmuz gazileri Adalet Yürüyüşü'ne destek oluyor” yazan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın yalanı, fotoğrafta yer alan 15 Temmuz gazisi Murat Kaygusuz ve Hasan Girgin'in açıklamalarıyla ortaya çıkmıştı. Gazi Kaygusuz, 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyen CHP liderine tepki göstermek için orada bulunduklarını ifade etmişti.

TÜRKİYE'YE KURULAN TUZAKLARIN BİR PARÇASI

Terör örgütlerine karşı yapmayı aklından geçirmedikleri yürüyüşü, teröristleri savunmak için başlatan CHP'lilerin amaçlarının adalet olduğuna kimseyi inandıramayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “CHP terör örgütleriyle ve onları özellikle ülkemizin üzerine kışkırtan güçlerle birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundayız” dedi. AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, “Geçmişlerindeki millete rağmen siyaset yapma anlayışları sebebiyle demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlar şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum, Suriye'de, Irak'ta, Körfez'de, Avrupa'da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır” şeklinde konuştu.

 

  1. Oğlu fetöden tutuklu, kendisi de sonuna kadar CHPnin arkasındaysa CHP'de onların arkasında olduğu için bu yürüyüşü yapıyor olmalı....bu durum aynı zamanda CHP'nin fetö ile bağını gözler önüne sermiyor mu? Bu provokatör Ve yandaş hizmetkarlar için özgürlük CHP için adaleti temsil eder hale geldi....

Yorum Yaz

  793290

-