13 ARALIK 2018 PERŞEMBE

AFRİN’DEKİ TERÖRİSTLERİ KURTARMAK İÇİN RUMLARIN TASMASINI ÇÖZDÜLER: YUNANİSTAN KAŞINIYOR

Terör örgütlerine yönelik mücadelesinde geri adım atmayan, iktisadî ve siyasî tetikçilerin saldırılarına göğüs gererek batıyı aciz bırakan Türkiye şimdi de batı cephesiyle meşgul edilmeye çalışılıyor. Afrin merkezini kuşatan ordunun dikkatini başka yöne çekmek isteyen terör destekçisi ülkeler, Yunanistan eliyle Ege’de tatbikat oyununa başladı. Açlıktan nefesi kokan ve batının her kemiğine hırlayan Yunanistan, yeni gelen emirle İzmir’in dibinde ‘gerçek silahlarla’ tatbikat yapacağını açıkladı. Kurtuluş Savaşı’ndaki hezimeti yeniden yaşamak için düğmeye basan Yunan, yeni bir ‘Osmanlı Tokat’ı için gün sayıyor.


AFRİN’DEKİ TERÖRİSTLERİ KURTARMAK İÇİN RUMLARIN TASMASINI ÇÖZDÜLER: YUNANİSTAN KAŞINIYOR

İZMİR'E ‘TAŞ ATIMI MESAFEDE' TATBİKAT

Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam ederken, Türkiye'yi durdurmak isteyen batılı devletler Ege'de provokasyona başladı. Bunun için de taşeronları Yunanistan'ı devreye sokan terör destekçileri, önce Kardak krizini hortlattı. Türkiye'nin geri adım atmaması üzerine de, küstahlığı bir adım ileri götürüp, İzmir'e ‘bir taş atımı mesafede' askeri tatbikat başlattı. Yunanistan Deniz Kuvvetleri, burnumuzun dindeki tatbikatta gerçek mermiler kullanacağını duyurdu.

TÜRKİYE'YE KARŞI AÇIKÇA TEHDİT

Yunan basını, tatbikatı ‘Yunanistan'dan karşı saldırı' başlığıyla verdi. Askeri kaynakların duyurduğu koordinatlar baz alınarak çizilen haritaya göre, tatbikat 4 ana bölgede yapılacak. Birinci bölge Trakya'nın dibinde, ikinci bölge Bozcaada ve Gökçeada'nın güneyinde, üçüncü bölge ise İzmir açıklarında. Ancak yayınlanan haritaya göre dördüncü bölge neredeyse Türkiye karasularına denk geliyor. Alaçatı'nın güneyinden başlayan bu alan, Kuşadası sahillerine kadar uzanıyor ve Türkiye'yi açıkça tehdit ediyor.

TSK, KARŞI TATBİKATLA CEVAP VERİYOR

 “Türkiye'ye açık bir masaj” şeklinde verilen haberlerde, “Bu alana giren her unsur vurulacak. Uçan sinek bile affedilmeyecek” ifadelerine yer verildi. Başlangıç tarihi olarak 6 Mart'ı gösteren ancak henüz bu bölgelerde harekete geçmeyen Yunan ordusu, Nisan ayı sonuna kadar tatbikatın devam edeceğini iddia etti. Türkiye ise, bu küstahlığa, Ege Denizi'nde 7 Mart'ta başlayıp 30 Nisan'a kadar sürecek bir tatbikatla cevap verdi. Tatbikat, Yunanistan sınırına çok yakın bir bölgede devem ediyor.

ERDOĞAN, KÜSTAHLARA GEREKEN CEVABI VERMİŞTİ

Tatbikatın başladığı günlerde Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, küstah bir şekilde "Türkiye bizi mecbur bırakırsa atalarımızın yaptığını yaparız" ifadeleriyle Türkiye'yi tehdit etmişti. Önceki gün Sakarya'da yaptığı konuşmada Pavlopulos'a cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Hafıza tazelemek isteyenler gitsinler yakın tarihlerine baksınlar. Boylarından büyük laflar edenler gitsinler masal yerine önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muharebesi'nde salamura olmaktan nasıl kurtulduklarını, denize dökülerek burayı terk ettiklerini unutmasınlar” demişti.

 

  1. valla kendileri bilir bize ait olan adaları almak için fırsat sayarız..

Yorum Yaz

  664725

-