25 EYLÜL 2020 CUMA

AK PARTİ'YE FULL DESTEK

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, idam düzenlemesinin Meclis'e gelmesi durumunda kayıtsız destek vereceklerini belirtti.


AK PARTİ'YE FULL DESTEK

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"MHP her türlü kumpasa, her kirli oyuna rağmen hamdolsun diridir, dimdik ayaktadır. Hain ve işbirlikçiler bu davayı aşamayacaklardır. Önümüze engel çıkarıyorlarmış, yıkar geçeriz. Aleyhimize kurulmuş ittifakın amacı milli mutabakatı yıkmak ve ortadan kaldırmaktır.

Türkiye'nin tarihi temellerinden kopmadan yenilenmiş bir sistem yapısıyla devamı artık şarttır. Bu demokrasinin rehberliğiyle sağlanmalıdır.

Sanıyorlar ki başaracaklar. Sanıyorlar ki Türkiye'nin sırtını yere getirecekler. Ama bilmiyorlar ki bunların küfrü ve küfre hizmet eden şer tezgahlarını, 80 milyon Türk vatandaşı başlarına geçirecektir. Yenilenmiş bir kucaklaşma ve dayanışma acilen oluşturulmuştur.

Fırat Kalkanı Harekatı

El Bab'dan sonra sırayı Rakka operasyonu almıştır. Ancak derinlik ve kapsamı henüz netleşmemiştir. Türkiye'nin PYD tavrını ABD'li muhataplarına iletilmesi olumlu ve isabetlidir. Türkiye'nin ABD ile Rakka operasyonu kapsamında ayrıntılı bir plan paylaştığı anlaşılmaktadır.

Sınırlarımızdan Rakka'ya kadar 54 kilometrelik mesafenin sorunsuz aşılabilmesi için ABD'nin ve PYD'nin iknası lazımdır. Türkiye'nin hiçbir şart altında terör örgütü PYD/YPG ile aynı çizgide olması düşünülemez.

Mesele Türkiye'nin savunulmasıdır. Türkiye bu imtihandan geri adım atmadan Rakka ve Menbiç'te iradesini göstermelidir. MHP askerinin, devletinin ve hükümetinin şartsız yanında ve destekçisidir.

Astana ve Cenevre süreçlerine sekte vurma konusunda Rusya'nın heves içinde olması iyi niyetle okunamaz.

FETÖ darbe girişimi

Dünya görüşümüz ne olursa olsun, 15 Temmuz melateniyle ilgili taraf olmak zorunluluğu vardır. Bu da bütün partiler adına kaçınılmaz bir vazifedir. 7 Ağustos Yenikapı ruhu bizim asla vazgeçmediğimiz bir milli duruşun özetidir. FETÖ'nün PKK, IŞİD'den elbette eksiği yok hatta fazlası vardır. 15 Temmuz düşmanlığı bize göstermiştir ki, Türk devletinin milletiyle tarihten silinmesi vahim bir plan olarak devrededir ve bu tehdit geçmemiş, aksine uygun zamanın gelmesi için beklemeye alınmıştır.

ABD'nin bu teröristi iade etmesi iki ülke arasındaki ilişkilerin canlanmasına hizmet edecektir.

"Kazdığınız kuyuya bir kez daha düşeceksiniz"

Tehlike yakın ve büyüktür. Bir an için varsayalım: Şayet 15 Temmuz başarılı olsaydı kaç vatan evladı katledilecek, kaç vatan evladı yoksulluğa, vatansızlığa sürüklenecekti? Bu sorunun cevabını bilen var mıdır? Böylesi bir felaketi tahayyül eden çıkmış mıdır? 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı, Türk milletine varlık hakkı tanınacak mıydı? Bir ara 'başbakan olacağım' diye tutturup bağıranlar bu soruya nasıl cevap verecektir? 15 Temmuz'da olmayınca 16 Nisan'da şanslarını denemek için hazır bekleyenler, size sesleniyorum: Halep yolunda deve izi saymayın, kargayı bülbül diye satmaya kalkmayın. Hiç kimse yutmaz. Kazdığınız kuyuya bir kez daha düşeceksiniz.

Yurtta Sulh Konseyinin kimlerden oluştuğu ortaya çıkmalıdır. 15 Temmuz'un karanlık yüzlerini öğrenmek milletimizin en doğal hakkıdır. FETÖ'nün kriptoları kimdir? El değmemiş, kendisini unutturmuş FETÖ'nün godomanları nerelerde gizlenmekte, neden korunma altına alınmaktadır?

10 binlerce kişi soruşturma geçirmiş ve tutukludur ama dişe dokunur isimlere tesadüf edilememiştir.

Halkımız idamı istiyorsa, bize düşen bu düzenlemeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapmaktır. AK Parti hakikaten bu niyetinde samimiyse, Milliyetçi Hareket Partisi buna kayıtsız destek verecektir."

Yorum Yaz

  778655

-