AKILLI OLUN

Türkiye, savunmadaki gücünü IDEF’19’da gözler önüne serdi. Yerli ve milli üretim konusunda ısrarlı olan Türkiye’nin, son teknoloji kullanarak ürettiği askeri teçhizatlar karşısında emperyalist ülkeler şaşkına döndü. 17 yılda savunma sanayisinde elde ettiği kazanımların en iyi görüleceği zeminin bu fuar olduğunu belirten Erdoğan, “Bombaları bize vermek istemeyenler, ürettiğimiz bombaların gücü ve ekonomikliği karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar' dedi.


AKILLI OLUN

Askeri gücümüz emperyalistleri şaşkına çevirdi 

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KARA VE DENİZ ORDULARINI KURDUK

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen IDEF'19 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın açılışında konuşan Başkan Erdoğan, 17 yılda savunma sanayisinde elde ettiğimiz kazanımların en iyi görüleceği zeminin bu fuar olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Biz dünyanın en güçlü kara ve deniz orduları kurmuş sadece Osmanlı ile 24 milyon kilometrekareye ulaşan hakimiyet alanları tesis etmiş bir ülkeyiz. Dünya harp tarihine baktığınızda hem eğitim ve taktik hem de araç, gereç bakımından en önemli yeri ecdadımızdan aldığını görürsünüz. Son dönemde yaptığımız atılımlar işte bu tarihi süreklilik içinde okunmalıdır, ele alınmalıdır” diye konuştu.

İNSANSIZ MUHAREBE UÇAKLARIYLA İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

Hava Kuvvetleri'nin bundan sonraki filolarında ağırlığın milli muharebe uçaklarından oluşacağını dile getiren Erdoğan, "Bu çerçevede geleceğin teknolojisi olarak bakılan insansız muharebe uçaklarıyla ilgili de çok yoğun çalışmalarımız var. Helikopterler konusunda karşılaştığımız sıkıntıları ATAK'ları üreterek zaten geride bırakmıştık. Uçaklarımızda kullandığımız bombaları bize vermemek için kırk takla atanlar, şimdi ürettiğimiz bombaların gücü ve ekonomikliği karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar" diye konuştu. Erdoğan, bu konudaki en çarpıcı örneklerden birinin de silahlı ve silahsız insansız hava araçları olduğunu söyledi.

TÜRKİYE YOKSA F-35 PROJESİ ÇÖKER

“Bugünlerde proje ve üretim ortağı olduğumuz bir konuda bizi dışlamaya çalışanların hala bu işin sonunun nereye varacağını göremediklerini düşünüyoruz” diyen Erdoğan, “Açık konuşuyorum, Türkiye'nin dışlandığı bir F-35 projesi tamamen çökmeye mahkumdur" ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

  306759

-