26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

ALEM-İ İSLÂM İÇİN HAYIRLI OLSUN

“Büyük Çamlıca Caminin İstanbulumuz, ülkemiz ve alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyen Erdoğan, “Burası sadece bir cami değil. Sergi salonlarıyla konferans salonlarıyla Türk İslam Eserleri Müzesi ile aynı zamanda büyük bir külliye” ifadesini kullandı.


ALEM-İ İSLÂM İÇİN HAYIRLI OLSUN

PROJELERİMİZLE İSTANBUL'U İLMEK İLMEK DOKUYACAĞIZ

Büyük Çamlıca Camisinin resmi açılış töreninde konuşan Başkan Erdoğan, "Gönlünü bu şehre kaptıran aşıklar için bulundukları yer önemli değildir. İstanbul sevdalıları için koltukların, makamların hiçbir kıymeti yoktur. Biz de hangi görevde olursak olalım, eserimizle yatırımlarımızla birbirinden önemli projelerimizle İstanbul'u ilmek ilmek dokuyacağız" dedi. Erdoğan, “Büyük Çamlıca Caminin İstanbulumuz, ülkemiz ve alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

SADECE BİR CAMİ DEĞİL AYNI ZAMANDA KÜLLİYE

Türkiye'nin en büyük camisi olan Büyük Çamlıca Camisi'ni İstanbul'a kazandırmanın huzuru içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, “Burası aynı zamanda bir külliye. Sadece bir cami değil. Sergi salonlarıyla konferans salonlarıyla Türk İslam Eserleri Müzesi ile burası aynı zamanda büyük bir külliye. Türkiye'nin en büyük camisi vasfını taşıyan bu eser, İstanbul'un her noktasından da rahatça görülebiliyor. Aynı anda camimizde 65 bin mümin ibadetini gerçekleştirebiliyor” şeklinde konuştu.

HAMDOLSUN MİLLETİMİZ BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİ'NE SAHİP ÇIKTI

"Bizim inancımızda ibadet hakkı kutsaldır. Hangi dine mensup olursa olsun herkesin ibadetlerini özgürce yerine getirme hakkı vardır" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu: "Nerede bir kubbe, bir minare varsa nerede ezanlarımız gökyüzüne karışıyorsa hiç şüphesiz orası bir Müslüman yurdudur. Bir mümine yakışan tavır da camilere bakınca hata görmek, kusur aramak değil, ona sahip çıkmaktır. Allah'a hamdolsun milletimizin Büyük Çamlıca Camii'ne sahip çıktığını, İstanbullu kardeşlerimizin camiyi cemaatsiz bırakmadığını görüyoruz."

Yorum Yaz

  917296

-