24 OCAK 2019 PERŞEMBE

ANAYASA MAHKEMESİ, ANAYASA VE YASALARIN ÇİZDİĞİ SINIRI AŞTI

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 'Alpay ve Altan kararıyla Anayasa Mahkemesi; anayasa ve yasaların çizdiği sınırı aşmıştır.' dedi.


ANAYASA MAHKEMESİ, ANAYASA VE YASALARIN ÇİZDİĞİ SINIRI AŞTI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bireysel başvuruları karara bağlarken Anayasa Mahkemesi ilk derece veya istinaf ya da temyiz mahkemesi gibi hareket edemez." dedi.

"Alpay ve Altan kararıyla Anayasa Mahkemesi; anayasa ve yasaların çizdiği sınırı aşmıştır." diyen Bozdağ, "Anayasa Mahkemesinin Alpay ve Altan kararları, Can Dündar kararının kötü ve yanlış bir tekrarından ibarettir." ifadesini kullandı.

  1. bu üyelerde fetöcü baktılar çözülme başladı duruma el attılar..

  2. kayacan memiş

    5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 288Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs(Değişik: 2/7/2012-6352/93 md.)(1) Görülmekte olan bir davada veya yapılmakta olan bir soruşturmada, hukuka aykırı bir karar vermesi veya bir işlem tesis etmesi ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunması için, yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı hukuka aykırı olarak etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunan kişi, elli günden az olmamak üzere adli para cezası ile cezalandırılır..

Yorum Yaz

  857478

-