15 ARALIK 2019 PAZAR

ANKARA’DA YAŞAM NASIL? (HER YÖNÜYLE ANKARA)

Bürokrasinin kenti olan Ankara’da yaşam ne İzmir'deki yaşama benziyor, ne de İstanbul'daki yaşama… Ankara kendine has bir havası ve kendine has kuralları olan kentler arasında yer alıyor. Nüfusun büyük bölümünün memur olmasıyla bilinen başkentte üniversite sayısının fazla olması, öğrencilerin de etkisiyle kentte dinamik ve her daim yaşayan bir atmosfer oluşmasını sağlıyor.


ANKARA’DA YAŞAM NASIL? (HER YÖNÜYLE ANKARA)

Ankara'da otobüslere ya da dolmuşlara binmek için nizami bir şekilde sıraya girmeniz gerekiyor. Her şeyiyle ve her yönüyle düzenli bir şehir olduğu bu kente gelen herkesin dikkatini çekiyor. Kuğulu park Ankaralıların nefes almak ve doğal bir ortamda zaman geçirmek için tercih ettikleri yegane yerdir. 

Atakule Ankara'ya gelen misafirleri gezdirmek için tercih edilen yer! Ankara'da nereden bakarsanız bakın Atakule'yi görürsünüz ve artık bu kule kentin simgesi haline gelmiş durumda… Kentin rutinleri arasında tiyatroya gitmek de yer alıyor. Ankaralıların tiyatroyu bu kadar sevmesin de Ankara devlet tiyatrosunun payı oldukça büyük! Kızılay ise hem alışveriş yapmak hem de arkadaşlarla buluşmak için tercih edilen kentin en hareketli yeri olma özelliğini uzun yıllardır başka hiçbir semte kaptırmadı.

Ankara'da Ev Kiraları Nasıl?

Ankara'da ev kiralarının İstanbul ile kıyaslandığında çok daha makul rakamlardan oluştuğunu belirtmek gerekir. Ancak pek çok İç Anadolu şehri ile kıyasladığımızda kiralar daha yüksek rakamlardan oluşuyor. Herhangi bir tadilat ya da bakım yapmadan oturabileceğiniz evlerin kiraları 900 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. Hangi semtte oturduğunuza bağlı olarak kira için ayırmanız gereken bütçe de değişiyor.

Elbette bu şehirde yaşayabilmek için öncelikle bir iş bulmanız gerekir. Ankara tezgahtar, şoför, kurye, çağrı merkezi elemanı, tezgahtar gibi meslek gruplarının da hizmet verecek çalışanlara her daim ihtiyaç duyan şehirlerden biridir. Şayet internette yayınlanan iş ilanlarını takip ederseniz iş bulma süreciniz de kolaylaşır. Bu nedenle sizlere önerimiz Ankara iş ilanları için isinolsun.com adresine tıklamanız olacak. Sitede yüzlerce güncel iş ilanı mevcut ve kolaylıkla arama yaparak beğendiğiniz iş ilanları için başvuru yapabiliyorsunuz. Bu sayede mülakata çağrılma şansınızı da artırabilirsiniz.

Yorum Yaz

  484760

-