20 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA

ASMA TAVAN UYGULAMASI TEHLİKELİ Mİ?

Deprem hattında bulunan Türkiye’de yapılarda kullanılan tüm malzemeler ve uygulanan tüm sistemler uzmanların mercek altında tuttuğu unsurlar arasında yer alıyor.


ASMA TAVAN UYGULAMASI TEHLİKELİ Mİ?

Son olarak incelenen asma tavan uygulamaları, bu sistemin tehlikeli olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi. Peki, yapılarda uzun yıllardır sıklıkla kullanılan bu sistemler gerçekten tehlikeli mi? Sadece deprem sırasında mı tehlike yaratıyor?

Uzmanlardan gelen açıklamalar kaliteli malzemelerden imal edilen asma tavan modelleri için bir tehlike olmadığı yönünde. Ancak bu uygulamalarda işçilik yani usta seçimi çok büyük önem taşıyor. Uzmanlar işinin ehli olan ve deneyimli ustalara bu sistemlerin yaptırılması durumunda herhangi bir tehlikesinin söz konusu olmayacağını belirtiyor. Çünkü alçı levhaların yapıların tavanına uygulanması esnasında yapılacak basit bir hata hayati tehlikeye neden olabiliyor.

Asma Tavan Değil Kötü İşçilik Tehlikeli!

Montaj aşamasında kullanılan malzemelerin de kaliteli ve uzun yıllar deforme olmayacak bir yapıda olması şart. Uzmanlar asma tavan fiyatları üzerinden usta seçimi yapılmaması, işçiliği başarılı ve güvenli bir şekilde montaj yapabilecek bir ustanın seçilmesi gerektiği konusunda halkı uyarıyor. Hatta güvenilir bir usta bulmanın kolay yolu olan Ustamgeliyor.com adresi üzerinden usta bulunması önerisinde bulunanlar da var.

Uzun zamandır hiçbir ücret talep etmeden başarılı ustalara ulaşması sağlayan ve Türkiye'nin tüm kentlerinde hizmet veren bu site sadece belirli belgelere sahip olan ustaları kendi sistemine dahil ediyor. Dolayısıyla alçıpan tavan sistemleri uygulamalarında daha önce başarılı çalışmalarda bulunmamış olan bir ustanın bu sisteme dahil edilmesi olanaksız. İnsanların son yıllarda her alanda usta ihtiyacını site aracılığı ile karşılamasının nedenlerinden biri de bu!

Şimdiye dek binlerce kişinin bu sistem üzerinden alçıpan asma tavan ustalarına ulaşarak hizmet almasına karşın tek bir şikayetin dahi gelmemesi dikkatlerden kaçmıyor. Birinci sınıf ustaları insanlarla buluşturan bu sitenin kendi sistemini titizlikle oluşturması sayesinde problemsiz bir hizmet almak mümkün olabiliyor. Özellikle tavana monte edilerek kullanılan bu tavan sistemlerinin güvenlik bakımından kritik olması da güvenilir ve başarılı usta bulma ihtiyacını ikiye katlıyor.

Asma Tavan Ustası Seçerken Dikkat!

Bu nedenle Ustamgeliyor.com gibi güvenilir ustalara kolaylıkla ulaşması sağlayan sitelerin tercih edilmesi, insanlar için daha cazip bir seçeneğe dönüşebiliyor. Uzmanların bu konuda sıklıkla uyarıda bulunmasından önce alçıpan fiyatları işçilik ücretleri üzerinden bir değerlendirme yapılıyordu. Ancak artık işçilik fiyatından ziyade çalışmanın düzgün bir şekilde yapılmasının daha önemli olduğu anlaşılınca halkın usta ararken uyguladığı kriterler de değişti.

Ustamgeliyor.com sitesi ücretsiz olarak hizmet verdiğinden üyelik ya da ödeme yapılması gerekmiyor. Talep formu doldurulması gerekiyor. Bu form alanında başarılı ustalara ulaştırılıyor ve ustalar kendi fiyat tekliflerini iletiyor. Site, insanların fiyat teklifi sunan ustalar ile telefonda görüşmesine de olanak tanıyor. Herkes dilediği ustayı seçebiliyor ve işi verebiliyor. Gelişigüzel yöntemlerle usta bulmak yerine daha güvenli bir pratik bir yol olan bu siteden usta bulanlar arasında memnun kalmayan ise yok.

Bu içerik ustamgeliyor.com sponsorluğunda hazırlanmıştır.

 

Yorum Yaz

  477845

-