26 MAYIS 2018 CUMARTESİ

ASRI VEFA DERNEĞİ’NDEN AFRİKA’YA YARDIM ELİ


ASRI VEFA DERNEĞİ’NDEN AFRİKA’YA YARDIM ELİ

Asrı Vefa Derneği Afrika'da geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğu çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Ramazan ayı dolayısıyla çalışmalarını daha da yoğunlaştıran dernek; başta Mali, Togo, Kamerun ve Çad da gerçekleştirdiği yardım ve eğitim faaliyetlerini tüm Afrika bölgesine yaymayı hedefliyor.

Bu çalışmalar kapsamında milyonlarca insanın yardıma muhtaç durumda olduğu ve açlıkla mücadele edilen ülkelerde yetersiz beslenmeden dolayı çocukların yaşamlarını yitirdikleri bölgelerde düzenli kumanya dağıtımı ve acil su dağıtımına ilave olarak iftar programları düzenleyen derneğin faaliyetlerini açıklamayan başkan Ferhat Çakıcı, “Açlık, susuzluk ve kuraklığın hüküm sürdüğü Afrika bölgesinde acil gıda ve su yardımlarımıza ilave olarak yoğun bir program ile geniş kitlelere iftar vermekteyiz” diye konuştu.

e

Asrı Vefa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çakıcı

Çakıcı “devam eden süreçte açmakta olduğumuz su kuyularına ilave olarak susuzluk ve gıda yetersizliğine kalıcı çözüm üretebileceğimiz çeşitli projeler üzerinde çalışmaktayız. Bu çalışmalarımız yanı sıra bölgede toplumsal kalkınmayı sağlayacak akademik ve manevi gelişimin artması için bir İslami İlimler Merkezi, tarım ve hayvancılık eğitimi ve Meslek Edindirme Kurumları gibi faaliyetlerimiz olacaktır” dedi.

Yapılan faaliyetler dernek gönüllülerinin özverili çalışmaları ve hayırseverlerin destekleri ile devam etmektedir. İftar programları Afrika, Gazze, mülteci kampları ve ülkemizde, Ramazan boyunca devam edecek. Bir mazlumun iftar sonrası da mecburi orucuna devam ediyor olmaması için bu faaliyetler yüksek önem taşımaktadır. Bu çalışmalara gönül veren herkes katkıda bulunabilmektedir.

Yorum Yaz

  424530

-