30 MAYIS 2020 CUMARTESİ

AVRUPA'NIN ERDOĞAN'A İHTİYACI VAR

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, 'Göçmen krizi konusunda AB'nin tek umudunun Erdoğan' dedi. 


AVRUPA'NIN ERDOĞAN'A İHTİYACI VAR

BBC Türkçe'nin haberine göre yazıda görüşlerine yer verilen Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa'nın göçmen krizini çözmek için mutlaka Erdoğan'ın yardımına ihtiyacı olduğunu ifade ediyor ve "Erdoğan için her Pazar dua etmeliyiz" diyor. 

Yazı özetle şöyle:
 
"Avrupa'yı saran göçmen krizinin çözümü için kilit aktörlerden birisi Türkiye haline geldi. Gelecek hafta Brüksel'e gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu konuyu görüşmesi bekleniyor.
 
"Ancak Türkiye'nin liderinin göçmen krizine karşı daha sıkı tedbirler almasını sağlayabilecek seçenekler hem çok az hem de karmaşık yollardan geçiyor. Her şeyin ötesinde Avrupa'daki hükümetlerin çoğu Türkiye'deki 1 Kasım seçimleri öncesinde Erdoğan'a desteklerini açıkça dile getirmekten kaçınıyor." Bir AB yetkilisi "Türkiye istediği zaman insan kaçakçıları konusunda çok etkin tedbirler alabileceğini gösterdi. Ancak şu anda bu tedbirler için ne bir niyet ne de teşvik görüyoruz" diyor.
 
ORBAN: ERDOĞAN İÇİN DUA ETMELİYİZ
 
Macaristan Başbakanı Viktor Orban: Göçmen krizi konusunda AB'nin tek umudunun Erdoğan olduğunu düşünüyorum."Ancak Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa'nın Erdoğan'la çalışmak zorunda olduğunu söylüyor. "Orban, Wall Street Journal'a verdiği röportajda "Bence şu an Avrupalı liderlerin tek ümidi Erdoğan. Her Pazar ayininde Erdoğan için dua etmeliyiz" dedi.

Yorum Yaz

  535952

-