4 AĞUSTOS 2020 SALI

AVRUPA ÜLKELERİNİ KORKU SARMIŞTIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Avrupa ülkelerini korku sarmıştır. Belçika, Danimarka, İspanya, Norveç, İsveç ve de içten içe Birleşik Krallık Türkiye'nin kendi iradesiyle sistem değiştirmesinden ürkmüştür. 16 Nisan küresel de önemdedir. Devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet. Türk milleti evet dedikçe, Avrupa ülkeleri titreyip tökezliyor' dedi.


AVRUPA ÜLKELERİNİ KORKU SARMIŞTIR

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Hollanda'yla yaşanan diplomatik kriz ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Hollanda'ya Türk vatandaşları ile bakanlara yönelik uygulamalarından dolayı tepki gösteren Bahçeli, "Türk milleti meşru ve egemen iradesiyle hükümet etme sistemini değiştirecektir. Peki Avrupa niye kaynamakta, niye kayış atmaktadır? Hadi CHP, HDP, FETÖ, PKK, PYD-YPG, DHKP-C, eli kanlı aydınlıkçılar itiraz ediyor da, Avrupa ülkelerine ne oluyor, onlar niye hopluyor? Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?" açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin iradesinden ürküyorlar

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşlarına çağrıda bulunan MHP lideri Bahçeli, şunları kaydetti: "16 Nisan'dan sadece Hollanda mı çekinmektedir? Elbette hayır. Kral ve kraliçelerin elinde bulunan Avrupa ülkelerini korku sarmıştır. Belçika, Danimarka, İspanya, Norveç, İsveç ve de içten içe Birleşik Krallık Türkiye'nin kendi iradesiyle sistem değiştirmesinden ürkmüştür. Hollanda'da 15 Mart'ta yapılacak seçimler demokratikleşme için milat, rejim değişikliğinin kıvılcımını çakması açısından da tarihi fırsattır. 

Türk milleti evet dedikçe, Avrupa titreyip tökezliyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Avrupa kendine bakmalı, asırlık monarşik yönetimlerin tasallut ve ambargosundan kurtulmayı denemeli, bunu da başarabilmelidir. Hasta olanın şifa dağıtması, reçete yazması akıl ve mantık dışıdır. Avrupa ağır hastadır, Hollanda komadadır ve kriz üstüne kriz geçirmektedir. Avrupa'nın demokratikleşmeye ihtiyacı kaçınılmaz ve ertelenemez boyuttadır. 16 Nisan bu nedenle küresel de önemdedir. Diyorum ki, bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez. Devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet. Türk milleti evet dedikçe, Avrupa ülkeleri titreyip tökezliyor. Tahtlar sallanıyor, taç giyenlerin yüzleri sararıp yüreklerine korku düşüyor. "

Yorum Yaz

  895989

-