20 ŞUBAT 2020 PERŞEMBE

BAHÇELİ’YE SALDIRIDA HEDEF ERDOĞAN

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, elçiliğin Twitter hesabından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Ergun Babahan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hastalığı ile ilgili paylaşımın beğenilmesi emperyalist haçlı zihniyetinin genetik kodlarını bir kez daha gözler önüne serdi. Bahçeli’siz bir siyaset hayal eden paylaşım Türkiye’yi ayağa kaldırdı. ABD sefareti özür diledi.


BAHÇELİ’YE SALDIRIDA HEDEF ERDOĞAN

Uyuyan dev uyandı, emperyalistler panikte

Fırat'ın doğsuna operasyon an meselesi, Yavuz sondaj gemisi Kuzey Kıbrıs Türk kıyılarında. Türkiye; savunma sanayiinden otomotiv ihracatına kadar ekonomi ve teknoloji alanlarında büyük atılımları gerçekleştirirken; mazlum coğrafyarının merhamet eli olmaya da devam ediyor. Başkan Erdoğan'ın BM'deki son konuşmasının yankısını sürdürüyor. Uyuyan devin yeniden uyanması küresel soyguncuların uykularını kaçırdı. Hedefleri ise Başkan Erdoğan'ı durdurmak. sömürgeciler ve yerli işbirlikçileri boş durmuyor. Gezi olayları, FETÖ'nün operasyanları ve 15 Temmuz darbe girişimiyle kirli emellerine ulaşamayan tetikçiler sinsi oyunlarını sürdürüyor.

FETÖ'den Bahçelisiz bir siyaset özlemi

Firari FETÖ tetikçisi Ergün Babahan'ın arsız paylaşımı; ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından beğenilmesi sözde dost ülkenin sinsi oyunlarını bir kez daha ortaya koydu.

ergunbabahan

Sosyal medya paylaşımında "Türkiye halkları Bahçeli'siz bir siyaset dönemine hazır olmalı" ifadelerini kullanan FETÖ'cü Ergun Babahan'ın tweetinin ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin Twitter hesabında da beğenilmesi ve paylaşılması diplomatik krize yol açtı. Daha önce de başta Gezi Olayları'nda ve gezi sanıkları olmak üzere birçok konuda diplomatik teamülleri zorlayan hadsiz açıklamalar yapan ABD sefaretinin paylaşımına tüm Türkiye'den tepki yağdı.

AK Parti'den ABD Büyükelçiliğine sert tepki

Bahçeli'yi hedef alan paylaşımın beğenilmesini kınayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "ABD Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabının, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli'nin sağlığına ilişkin insani açıdan kabul edilemez, diplomatik teamüllere tamamen aykırı 'beğeni'sini şiddetle kınıyoruz. Bu hadise, bir yandan Büyükelçiliğin Türkiye gerçekliğine hangi 'ilgisiz' ve 'yanlış' kişileri takip ederek yabancılaştığını, diğer yönüyle nasıl bir istihdam politikası izlediklerini göstermesi bakımından ibretliktir” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da; "Amerikan Elçliği'nin Türkiye'nin içişlerine karışmak gibi bir işi yoktur. ABD Dışişleri Bakanlığı bu olayı soruşturmalı ve sorumlular hakkında gerekenleri yapmalıdır." ifadeleriyle ABD Büyükelçiliği'ne tepki gösterdi.

Bahçeli'siz siyaset hayali kuranlar hayal kırıklığına uğrayacak

Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin Twitter'da yapılan olumsuz yoruma tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı'nın sağlık durumunun iyi olduğunu, önümüzdeki hafta görevinin başında olacağını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, söz konusu Tweetin Amerikan Büyükelçiliği Twitter hesabından beğenilmesini eleştirdi, "Bahçeli'siz bir siyaset hayali kuranlar hayal kırıklığına uğrayacak" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "Vatansız firarinin yaptığı paylaşımın ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği resmi Twitter hesabından beğenilmesi, ederi 1 dolar olan meczubun sözlerinden daha vahimdir."dedi.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği özür mesajı yayımladı

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine elçilik geri adım attı ve  söz konusu paylaşıma ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugün büyükelçiliğimizin Twitter hesabından ilgisiz bir mesaj yanlışlıkla beğenilmiştir. Söz konusu hatadan ve yaratmış olabileceği kafa karışıklığından dolayı özür diliyoruz." ifadesi yer aldı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, büyükelçiliğin sosyal medyadaki bir paylaşımı beğenisi nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield şehir dışında olduğundan, Maslahatgüzar Jeffrey M. Hovenier Dışişleri Bakanlığına çağrılarak büyükelçiliğin, dünkü bir sosyal medya paylaşımını beğenisi hakkında açık ve net izahatta bulunulması istendi. Bahçeli'ye yönelik saldırıda nihayi hedef  Erdoğan.

Yorum Yaz

  781539

-