4 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ

BANKER BİLO BİLE BÖYLE KIVIRMAMIŞTI: TAMAM PKK İLE DAEŞ’İ ANLAŞTIRDIK AMA Bİ SORUN NİYE?

‘PKK/PYD- DAEŞ” tiyatrosu ile İslam topraklarını yeniden parsellemek isteyen ABD, yine suçüstü yakalandı. ABD-İngiltere koalisyonu ve PKK/PYD’nin diğer terör örgütü DAEŞ ile çevirdiği numaraları belgeleyen ise Kraliçe’nin medya organı BBC oldu. İngilizler, Pentagon ile kavgalı oldukları için birlikte kurdukları DAEŞ’in PKK/PYD ile ortaklığını gözler önüne sermekten kaçınmazken, İsrail ise adını bile karıştırmadığı gelişmeleri köşesinden izlemeye devam ediyor. ABD’nin terör örgütleri arasındaki danışıklı dövüşle yürüttüğü planlar çok uzun süredir bilinmesine karşın; bu kez fotoğraflı, videolu ve şahitli yapılan suçüstüne Pentagon’dan “bunda ne var ki, bir yavşak olarak biz bu haltı sürekli yiyoruz” türünden bir itiraf geldi.


BANKER BİLO BİLE BÖYLE KIVIRMAMIŞTI: TAMAM PKK İLE DAEŞ’İ ANLAŞTIRDIK AMA Bİ SORUN NİYE?

İNGİLİZLERDEN ABD'YE SUÇÜSTÜ

BBC muhabirleri Quentin Sommerville ile Riam Dalati, DAEŞ'in önde gelen teröristleri ile çok sayıda yabancı savaşçının ABD'nin yardımı ve PKK/PYD eliyle tahliye edildiğini ispat etti. ABD'nin “PKK/PYD ile DAEŞ savaşıyor” yalanıyla İslam topraklarındaki işgalini kalıcı kılmaya çalışanlar; bu kez inkârı imkânsız fotoğraf, videolar ve diğer belgelerle suçüstü yakalandılar. Belgeler bir kez daha PKK-PYD gibi DAEŞ'in de ABD kontrolünde bir terör örgütü olduğunu ve ABD'nin ise dünyanın en benzersiz alçağı olduğunu gözler önüne serdi.

abd-foto-(2)

ABD'DEN TERÖRİSTLERE YENİ ‘GÖREV'

ABD'nin Rakka'daki yüzlerce DAEŞ'li  teröristini şehirden tahliye etmekle kalmadığı bu teröristlerinden bir kısmını Suriye geneline dağıttığı, bir kısmını ise Türkiye'ye gönderdiği tespit edildi. Rakka'dan yüzlerce araçlık konvoy, cephane yüklü 10 kamyonla ayrılan teröristlerin yeni hedefinin Türkiye olabileceği iddia ediliyor.

PENTAGON: BİZ BİR YALANCIYIZ

ABD, İngiltere ve PKK/PYD anlaşmanın yapıldığı dönemde inkâr yoluna gitmişti. Adice anlaşmanın sızmaması için çaba gösteren ABD, tahliye konvoyunda bulunan, hadiseyi gören ve müzakerelerde yer alan pek çok kişinin ifadeleri, fotoğraf ve videolarla gerçeğin gözler önüne serilmesine rağmen yalan söylemeyi sürdürdü. Hadisesi kabul eden Pentagon ardından da çelişkiler ve yalanlarla dolu bir açıklama yaptı. Teröristlerle yapılan anlaşmayı “yerel bir soruna bulunan yerel bir çözüm” diye niteledi. Sözcü Eric Pahon, “PKK/PYD ile DEAŞ'in anlaşmasına saygı duyuyoruz” dedi.

abd-foto-(1)

ŞOFÖR ve KAÇAKÇIDAN İTİRAFLAR

Konvoyda kamyon şoförlüğü yapan Ebu Fevzi ise hadiseyi, “Rakka'ya girer girmez intihar yelekli ve silahlı DAEŞ'lileri gördük. Kamyonlara bubi tuzakları kurdular. Çocuklarının ve eşlerinin üzerinde bile intihar yelekleri vardı” sözleriyle anlattı.  BBC'ye konuşan insan kaçakçısı İmad ise, “Son birkaç haftada Rakka'dan ayrılıp Türkiye'ye gitmek isteyen çok sayıda aile oldu. Yalnızca bu hafta ben kendim 20 aileyi geçirdim. Çoğu yabancıydı ama Suriyeliler de vardı. Kişi başına 600 dolar, aile başına bin 500 dolar ücret alıyorum” dedi.

 

 

  1. Saygı duymanın ne olduğunu bilmeyenler ancak böyle çirkef işbirliklerine bağlantı kurmayı ,sessiz kalmayı , seyretmeyi saygı duymak zannedebilir. O adiliklere sessiz kalmazsan göz yummazsan oradaki varlığını nasıl sürdüreceksin? Onlar “sizin çocuklar” iyi sahip çıktığınızı iyi ifade ediyorsunuz.....

  2. amerikayı bir hukuk devleti görmek ne kadar ahmaklıksa.onunla her hangi bir konuda masaya oturup el sıkışmakta oderece ahmakanedir.düşünsnize bir hukuk devleti sınırı olmayan bir ülkeye hangi yüzle 10 tane üs kurar ve o ülkenin gayrimeşru oluşumlarına silah yardımı yapar.amerika bütün dünya ülkeleri için potansiyel tehtid olan devlet görünümlü bir korsanlar topluluğudur..

Yorum Yaz

  642135

-