BAŞARIYI İSTE’YEN TÜM GENÇLERE…

Üniversite adaylarına yönelik düzenlenen, 3 gün sürecek olan İSTE Tercih ve Tanıtım Günleri başarıyı İSTE’yen tüm öğrencilere rehberlik etmek amacıyla İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecek.


BAŞARIYI İSTE’YEN TÜM GENÇLERE…

2 milyon öğrencinin ter döktüğü Üniversite Giriş Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasıyla beraber birçok öğrenci geleceği için en iyi üniversiteyi seçme arayışına girdi. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 2019-2020 üniversite tercihlerinin başlamasının ardından, aday öğrencilere yol göstermek amacıyla; “Başarıyı İSTE; Gelecek Teknolojide, Tercihim İSTE-Teknoversite” mottosuyla yola çıktı. Üniversiteyi ve programlarını
tanıtmak üzere bir araya gelen İSTE Ailesi, bütün aday öğrencileri 23-24 ve 25 Temmuz 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek olan Tercih ve Tanıtım Günleri'ne bekliyor.

İSTE Tercih ve Tanıtım Günleri, Merkez Kampüs, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin Makine/Bilgisayar Mühendisliği Binası'nda gerçekleştirilecek olup; sıcak hava koşulları göz önünde bulundurularak, katılımcılar için Kampüs ana kapısı ve etkinlik yeri arasında sürekli elektrikli araçlarla ring seferleri düzenlenecek. İSTE'de öğrenci alımı yapan fakülte, yüksekokul, konservatuar ve meslek yüksekokullarında görev yapan akademisyenler, aday öğrencilere birinci ağızdan; rehberlik, tanıtım ve yönlendirme yaparak, bölüm ve laboratuarları gezdirecek. Adaylara, Teknoversite vizyonu kapsamında İSTE'de alacakları kaliteli üniversite eğitiminin yanı sıra, öğrenci toplulukları ile yapılan projeler tanıtacak. Vizyon olarak girişimci, yenilikçi ve teknolog olmak isteyen öğrenciler İSTE'ye bekleniyor.

Yorum Yaz

  476018

-