31 MAYIS 2020 PAZAR

BAŞKAN ABD’YE POSTAYI KOYDU

“Hiçbir zaman PKK terör örgütü PYD terör örgütü benim Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. Bolton çok ciddi yanlış yapmıştır, taviz vermeyiz” diyen Başkan Erdoğan, Bolton’la görüşmeyi kabul etmeyerek ABD’ye postayı koydu.


BAŞKAN ABD’YE POSTAYI KOYDU

‘Bolton'un ortaya attığı Suriye'de Türklerin Kürtleri hedef aldığı yalanı en alçakça ve en onursuz iftiradır' 

BOLTON YANLIŞ YAPTI, TAVİZ VERMEYİZ

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda gündemi değerlendiren Başkan Erdoğan, “ABD'nin YPG'ye güvence şartı için "YPG PKK kimdir tanımıyorlar. Hiçbir zaman PKK terör örgütü PYD terör örgütü benim Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. Bolton çok ciddi yanlış yapmıştır, taviz vermeyiz" dedi.  “Suriye'deki terör örgütlerine göre en etkili mücadele eden Türkiye'dir” diyen Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı'yla 3 bin DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildiğini belirtti.

TÜRKİYE MASUM İNSANLARI YAŞATMAYA GİDER

Başkan Erdoğan, “Türkiye hiçbir yere masum insanları yok etmeye gitmez. Yaşatmaya gider, güven sağlamaya gider. Tek istisnamız terör örgütleridir, teröristlerdir” diye konuştu. Erdoğan,  “Nasıl Arap ülkelerinin içinden çıkıyorsa elbette Kürtlerin içinden de teröristler çıkıyor. Elindeki silahı kime yönelttiğine bakarak teröristleri masum halktan ayırt ediyoruz. Suriye'de Türklerin Kürtleri hedef aldığı yalanı en alçakça, en onursuz iftiradır” ifadesini kullandı.

CHP, MARJİNAL ÖRGÜT GİBİ DAVRANIYOR

Bugün Türk siyasetinin en önemli sorunu ana muhalefet olduğunu söyleyen Erdoğan, “Sorun ana muhalefetin iktidara talip siyasi organizasyon gibi değil de marjinal örgüt gibi davranıyor olmasıdır” dedi. Erdoğan, bugün CHP yönetiminin demokrasi ile halkçılık ile kültürümüzle de uzaktan yakından ilgisi olmayan bir zihniyetin eline geçtiğini belirtti.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ELEKTRİK FATURASI DEVLETTEN

Vatandaşlara müjdeler veren Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek" dedi. Erdoğan, kredi kartı borcunu ödeyemen vatandaşlarımıın ise, Ziraat Bankası aracılığıyla ister 24 ay, ister 60 ay vadeyle borçlarını ödeyeceklerini ifade etti.

 

Yorum Yaz

  785285

-