25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

BATI KUDUZ KÖPEĞİ GEÇTİ

Kan, zulüm, vahşet ve küfürle yoğrulmuş medeniyetleri çöküş dönemine giren batı dünyası, İslam’a ve Müslümanlara olan nefretini daha da artırdı...


BATI KUDUZ KÖPEĞİ GEÇTİ

Kan, zulüm, vahşet ve küfürle yoğrulmuş medeniyetleri çöküş dönemine giren batı dünyası, İslam'a ve Müslümanlara olan nefretini daha da artırdı. Fransa'da bir havuzun kapısına asılan panoda köpek ve başörtülü kadın figürleri aynı listede yer alırken; Paris'te camiden çıkmakta olan Müslümanların üzerine arabasını süren caniyi yol kenarındaki bariyerler durdurdu. Mazlumların üç kuruşluk malına göz dikmesiyle ünlü Avusturya, bu kez de sığınmacıların şartlarını daha da zorlaştırmak için hazırladığı kanun tasarısıyla gündemde. Trump'ın gelişiyle Müslümanlara karşı gizliden yürüttüğü düşmanca politikaları açıktan sergilemeye başlayan ABD'de de hedef yine İslam ülkeleri ve Müslümanlar. ABD Dışişleri Bakanlığı 6 ülkenin Müslümanlarının ülkeye giriş yapamaması için yeni bir kural icat etti.

FRANSA'DA ADİCE AFİŞ

Fransa'nın Lorette şehrinde yeni açılan bir havuzun demir kapısına asılan uyarı panelindeki yasaklar listesinde; köpek, alkol, futbol topu gibi işaretlerin yanı sıra “başörtülü kadın figürü” de yer aldı. İnsanlıktan nasibini almamış olan Fransız yetkililer web sitelerinden havuz kuralları zırvasını hatırlatarak, “en fazla bir ya da iki parçadan oluşan yüzme kıyafetine izin verildiği” masalını uydurdular. Küstah Fransızlar panodaki kurallara uymayanların bölgeden uzaklaştırılacağı uyarısı da yaptı.

ARACINI, CAMİDEN ÇIKANLARIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyö bölgesindeki Creteil'de bir vahşi, otomobille caminden çıkmakta olan insanları ezmeye çalıştı. Yazılı bir açıklama yapan Paris polisi, olayda ölen veya yaralanan olmadığını ve saldırganın sağ yakalanarak gözaltına alındığını kaydetti. 4x4 otomobilini Müslümanların üzerine doğru süren saldırganı cami önünde bulunan bariyerler engellerken, vahşi eylemin sebebi henüz belirlenemedi.

AVUSTURYA'DA HEDEF SIĞINMACILAR

Daha önce sığınmacıların mallarına el koyma alçaklığını yapan Avusturya'da, bu kez de Sosyal Demokrat Parti ve Halk Partisi'nden müteşekkil koalisyon hükümeti, “sığınmacıların oturum izni için yanlış beyanda bulunmaları durumunda 6 ay hapis ve 5 bin avro para cezasına çarptırılmalarını” öngören yeni bir yabancı yasa tasarısını Bakanlar Kurulu'nda onayladı. Sığınmacıların şartlarını zorlaştırmak istediklerini açıkça ifade eden Avusturya hükümeti, uzun süreli oturum izni olan “Kırmızı-Beyaz-Kırmızı” alana kadar sığınmacılara ikamet mecburiyeti getirmeyi ve belli bir bölge dışına çıkmalarını engellemeyi de hedefliyor.

ABD'DEN MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI

ABD Dışişleri Bakanlığı, Müslüman 6 ülke vatandaşının vize başvurusuna, “ABD'den bir kişi veya kurum ile organik bağ” şartı getireceğini bildirdi. ABD'nin koyduğu yeni kural Suriye, İran, Somali, Libya, Sudan ve Yemen vatandaşlarını kapsıyor. Müslümanlara potansiyel suçlu yaftası yapıştıran ABD'nin dış istihbarat birimi CIA'nın, işkence yöntemleri hazırlamak için doktor ve psikanalistlere 81 milyon dolar ödediği geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı.

 

Yorum Yaz

  607830

-