26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

BATI TÜRKİYE'NİN GÜCÜ KARŞISNIDA ÇILDIRIYOR

Türkiye’nin artan nüfusu batının kâbus görmesine yol açıyor. Hiçbir ahlakî değere sahip olmayan kıta Avrupası, genç ve artan nüfusa sahip olan bir Türkiye’yi istemedikleri itiraf etmişlerdi. Kuveytli ilim adamları da Avrupa ülkelerinin son dönemlerde Türkiye ile gerginliği tırmandırmasının iki nedeni olduğu söyledi. ‘Batı, Türkiye'nin nüfusunu ve nüfuzunu artırmasından korkuyor’ diyen Kuveytli akademisyenler, Batı ülkelerinin bu itirafının, Türkiye'nin anayasa değişikliğini onaylaması halinde birçok bölgede etkinliğini artırmasından duydukları endişenin yansıması olduğunu söyledi.


BATI TÜRKİYE'NİN GÜCÜ KARŞISNIDA ÇILDIRIYOR

Yeni Söz | Haber Merkezi

Türkiye'nin artan nüfusu batının kâbus görmesine yol açıyor. Hiçbir ahlakî değere sahip olmayan kıta Avrupası, genç ve artan nüfusa sahip olan bir Türkiye'yi istemedikleri itiraf etmişlerdi. Kuveytli ilim adamları da Avrupa ülkelerinin son dönemlerde Türkiye ile gerginliği tırmandırmasının iki nedeni olduğu söyledi. Batı, Türkiye'nin nüfusunu ve nüfuzunu artırmasından korkuyor' diyen Kuveytli akademisyenler, Batı ülkelerinin bu itirafının, Türkiye'nin anayasa değişikliğini onaylaması halinde birçok bölgede etkinliğini artırmasından duydukları endişenin yansıması olduğunu söyledi.

ROCKEFELLER SOYKIRIMCIYDI

İnsanlığın soyunu kurutmak için geliştirdikleri şeytanî planların, Müslümanlardan çok kendi nüfusunu yok etmesi batıyı krize soktu. Baba Rocekefeller'den aldığı insanlığın soyunu kurutma projesini daha da geliştiren ve geçtiğimiz ay ölen David Rockefeller, ömrünü büyük servet harcayarak ‘nüfus planlaması' adı altında dünya çapındaki soykırım faaliyetlerini yürütmeye adamıştı. Ancak bu faaliyetlerden en az Müslümanlar etkilendi. 1930'larda evli kadın başına 7 çocuk düşen Türkiye 1970'lerde yürütülen şeytanî plan sayesinde 3'lere kadar gerilese de bugün bu yanlıştan dönmüş bir Türkiye ile karşı karşıyayız.

ERDOĞAN'IN EN AZ 3 ÇOCUK İSTEĞİ AVRUPA'YI KIZDIRDI

Şeytanın insanın çokluğundan endişe ettiği gibi şeytana askerlik yapanlar da insanın çoğalmasını engellemek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadı. Bunun için koruma yöntemleri geliştirdi. Tohumu hibritleştirerek insanı kısırlaştırma aracına dönüştürdü. Bugün Türkiye'de her 100 gebeden 66'sına uygulanan sezaryeni, kısırlaştırma ve doğum kontrol silahı olarak kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Buna rağmen Türkiye devleti, eskinin aksine azalmaya değil bilakis nüfusun çoğalması yönünde politika değişikliğine gitti, şeytan ve avenesi krize girdi.

AB: TÜRKİYE İLE ARAMIZDAKİ SORUN ARTAN NÜFUSU

Avrupa Birliği'nin Dış Politika ve Ortak Güvenlik eski Yüksek Temsilcisi Javier Solana, Erdoğan'ın üç çocuk isteğini dile getirmeye başlamasının ardından Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili sorununun sadece Türkiye'nin Müslüman olması değil, aynı zamanda nüfusunun büyüklüğü olduğunu itiraf etmişti. Asıl sorunun Türkiye'nin nüfusunun büyüklüğü olduğunu itiraf eden Solana, "AB'ye girerse Birliğin en güçlü ülkelerinden biri olacak. 10 yıl sonra Almanya'dan daha fazla nüfusu olacak" demişti.

‘16 NİSAN VE NÜFUS BATIYI ÜRKÜTÜYOR'

Kuveytli akademisyenler ise Avrupa ülkelerinin son dönemlerde Türkiye ile gerginliği tırmandırmasının, Türkiye'nin anayasa değişikliğini onaylaması halinde birçok bölgede etkinliğini artırmasından duydukları endişenin yansıması olduğunu dile getirdi. Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ve Avrupa ülkelerinin son dönemde Türkiye'ye karşı gerilimi tırmandırmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan akademisyenler, "Batının, Türklerin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini de kapsayan söz konusu anayasa değişikliğini Avrupa'ya güçlerini dayatmak için kullanmasından endişe duyduğunu" belirtti.

‘GÜÇLÜ VE ETKİN TÜRKİYE İSTENMİYOR'

Kuveyt Üniversitesi siyaset profesörü Abdullah el-Ganim, "Bazı ülkelerin, referanduma ilişkin tartışmaları körüklemesi, bölgede etkinliğini artırmayı başarmış bir ülke olarak Türkiye'nin konumu ve bölgedeki rolünü daha da genişletmesinden duydukları endişeden kaynaklanıyor" derken, iletişim profesörü Ahmed eş-Şerif "Batı, Türkiye'nin nüfusunu artırmasından ve bunu kendilerine güç olarak dayatmada kullanmasından korkuyor" değerlendirmesinde bulundu. Konuyu değerlendiren Siyaset profesörü İbrahim el-Hedban ise "Türkiye'de parlamento, kurumlar ve güçler ayrımı var. Dolayısıyla anayasa değişikliği gücünü artıracaktır. Bazı Avrupa ülkelerinin endişelerinin nedeni de bu olabilir" dedi.

Kemal Özer'in 'NÜFUS MESELESİ, NÜFUZ MESELESİDİR!' başlıklı yazısı için tıklayınız!
 

Yorum Yaz

  711920

-