23 ŞUBAT 2020 PAZAR

BATIDA İNSAN OLMAK BİLE SUÇ!

Türkiye’deki 79 milyon kahramana karşı Fransa’da bir kahraman çıktı; onu da Fransız savcıları insanlık yaptığı için “suçlu” bulup, 8 ay hapis cezası ve yardım yaptığı araca el konulmasını talep etti. İnsanlığa Fransız kalmayı reddeden vicdan sahibi çiftçi Cedric Herrou isimli Fransa vatandaşına, batı toplumundan çok dünyadan destek geldi. Batının vahşi ve merhametsiz yönünü yüzlerine çarpan vicdan sahibi çiftçiye yönelik adli girişimi, vicdanlı bir avuç Fransız protesto ediyor. Yeni Söz olarak biz de Türk hükümetine çağrı yapıyoruz: Cédric Herrou’yu Türk vatandaşlığına alalım.


BATIDA İNSAN OLMAK BİLE SUÇ!

Appel au gouvernement turc: Prenons Cédric Herro sous la Nationalité Turque

We call upon the Turkish Government to grant citizenship to Cedric Herrou

Yeni Söz Özel Haber

İNSANA TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

Şeytanın kuklasına dönüşen batı yönetimleri, yol açtıkları savaş ve katliamdan kaçan insanları aç ve açıkta bırakmakla kalmayıp, onlara ekmek vermeye kalkan vatandaşlarını bile cezalandırıyor. Bunun bir örneği de Fransa'da yaşandı. Fransa vatandaşı olan çiftçi Cédric Herrou, mültecilere imkânları ölçüsünde yiyecek yardımında bulunuyordu. Fransa'nın da içinde yer aldığı batılı devletlerin vahşi davranışlarından rahatsız olan ve muhacirlere yardım eden çiftçi Cédric'in davranışı, Fransız yönetimini rahatsız etti. Devreye savcı girdi ve insan kalmakta kararlı olan çiftçi Cédric'e 8 ay hapis cezası verilmesi ve yardımda kullandığı arabasına da el konulması için dava açıldı.

CedricHerrou

DÜNYA BÖYLE SUÇ GÖRMEDİ:
‘MAZLUMA YARDIM VE YATAKLIK'

Cédric Herrou isimli bir Fransız'ın, Fransa-İtalya sınırını geçerek sığınmacılara barınak bulmaları konusunda yardım etmesi ve yiyecek sağlamasına tahammül edemeyen Fransız yönetimi yardımsever çiftçiyi cezalandırmak için ayağa kalktı! Vicdansız Fransız Savcıya karşı ise yine vicdanlı bir avuç Fransız harekete geçti. Savcının 8 ay hapis cezası ve aracına el konulması isteğini protesto ettiler. Mahkeme önündeki gösteriye sadece 300 dolayında vicdan Fransız katıldı. Katılanların da önemli bir kısmı Fransa vatandaşı Müslümanlar!

SAPKIN BATIYA TOKAT GİBİ SÖZLER

Kendisinin bir çiftçi ve işinin insanlara yiyecek sağlamak olduğunun altını çizen Cédric Herrou, “Eğer bu sorun çözülmezse, tabii ki ben de onlara yardım etmeye devam edeceğim. Benim evimde kalan mülteciler de var zaten. Onlara yardım etmeye ve onları desteklemeye mecburuz. Onların siyah ya da beyaz oluşu, bir kimliğe sahip olmaları ya da olmamaları benim için fark etmiyor. Bu benim işim değil. Ben bir çiftçiyim. Benim işim insanlara gıda sağlamak ve ben de şu anda bunu yapıyorum” diyor.

TOPU TOPU 300 VİCDANLI

Her türlü pislik ve alçaklığı üretme konusunda dünya lideri olan batıda bir yiğit adam çıkıp, kavmine, diline ve dinine bakmadan muhtaç oldukları ve memleketlerine sığındıkları için yardım etti. Ancak çiftçi Herrou'ya Avrupa'dan çıka çıka 300 kişilik bir destek çıktı. Mahkeme önünde toplanarak “Mülteciler ile dayanışmalıyız” sloganları atan yiğitler, hapis cezasını ve araca el konulması talebini protesto ederek çiftçi Herrou'yı yalnız bırakmamakta kararlı olduklarını gösterdiler.

YARDIMIN SUÇ OLMADIĞINI ANLATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Protestocu 300 kişinin açtığı pankartlarda, “Komşuna yardım etmek bir suç değildir” yazısı dikkat çekerken, “Nice Matin” isimli yerel bir Fransız gazetesi ise Herrou'yu “yılın adamı” seçti. Fransız vatandaşı bir kadın ise “Açıkçası kanun kanundur ve bu durum çok karmaşık. Çünkü bir taraftan onun insanlık yaptığını görüyoruz. Bu iki durumun arasında kaldık. Ve bu durum çok korkunç. Çünkü onu bu yaptığından dolayı kınayamayız” diye konuştu.

İNSANLIĞIN ZİRVESİ: OSMANLIYDI

Batıya insanlık ve ilim götüren Endülüs Medeniyeti'ni yağmalayan Avrupa, Hıristiyan olmayan Müslüman ve Yahudileri kılıçtan geçirmeye, ateşlerde yakmaya, kazıklara oturtmaya başlamıştı. Batıda sığınacak yer bulamayan bu insanlar Osmanlıya sığınmış, Osmanlı da bunlara yer-yurt vermişti. Vatikan ve batılı kralların zulmünden kaçanlara da kucak açan Osmanlı, herkese inanç ve geleneklerini sürdürme hürriyeti sağlamış, yardımda bulunmuştu. Roma'nın zulmünden bıkan Hıristiyanlar, “Latin külahı görmektense Türk sarığını yeğlerim” diyerek Osmanlı'yı İstanbul'a davet etmişti.

OSMANLI'NIN VARİSİ TÜRKİYE, İNSANLIĞIN SON KALESİ

Osmanlı dünyanın her yerinden milyonlarca sığınmacıyı topraklarına misafir olarak kabul edip, yurt edinmelerini ve insanca muamele görmelerini sağlarken, bugün de mirasçısı Türkiye yine milyonlarca sığınmacıyı topraklarında misafir ediyor ve 7'den 70'e, 80 milyonluk millet, misafirlerine yardım için seferber oluyor. Okullarda, camilerde bile yardım kampanyaları, un, gıda, yiyecek, ilaç yardımları yapılıyor. Sığınmacıları insan olarak bile göremeyen Fransa ise, ülkesinden çıkan bir vicdanlı insana bile tahammül edemiyor.

HÜKÜMETE ÇAĞRI:
HERROU'YU TÜRK VATANDAŞLIĞINA ALALIM

Ahlak, erdem, fazilet, vicdan, merhamet, izan, insaf, adalet, paylaşma, kardeşlik, insanlık gibi her türlü Rahmanî değerden yoksun, sömürü, gözyaşı ve kan uygarlığı Avrupa'da insan kalabilmeyi başarmış korunmaya muhtaç Cédric'lere sahip çıkmak yine bize düşüyor. Yeni Söz gazetesi olarak Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti Hükümeti'ne, vicdansızlar arasında insan kalmayı başarmış olan Fransız vatandaşı Cédric Herrou'yu Türkiye vatandaşlığına almalarını teklif ediyoruz. Cédric'e biz sahip çıkalım ki, batıda az sayıdaki tanımadığımız bilmediğimiz Cédric'ler yalnız olmadıklarını görsünler. Cédric'e sahip çıkalım ki, Fransız Devleti'nin alışık olmadığı bu insanlık karşısında masum çiftçiye zararı dokunmasın! Lütfen bu çağrıya ehemmiyet verin!

 

  1. Bu teklifin haber olup yankı bulması Ve dünyaya duyurulması taşları yerinden oynatabilir. Bazen farkında olmayız ama küçük gibi görünen şeyler büyük etkilerin başlangıcıdır Ve domino taşı etkisi yapar..

  2. Müslümanım Elhamdülillah

    Hükümetimizin hızlı bir şekilde bu İNSANI himaye etmesi gerekiyor.

Yorum Yaz

  137564

-