26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

BAY KEMAL SEN DARBECİSİN

“Bütün çileleri CHP zihniyetiyle çektik” diyen Başkan Erdoğan, “Bay Kemal, sen darbecisin darbeci. Sen darbecilerle berabersin. Kendinizi aklayamazsınız. Menderes'le iki arkadaşının ipini çekenlerin zihniyeti neyse senin zihniyetin de odur. Bay Kemal sen bölücü terör örgütleriyle berabersin, delil ortada” ifadesini kullandı.


BAY KEMAL SEN DARBECİSİN

İSTİKRARIMIZA GÖZ DİKENLERE DERSİNİ VERECEĞİZ

Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingte vatandaşlara hitap eden Başkan Erdoğan, “Milli mücadelemizin ateşi Erzurum'da yakılmıştı. 'Vatan bir bütündür, bölünemez' ilkemizi bir asır önce buradan haykırmıştık. Kürdistan Kuzey Irak'ta, çok seviyorlarsa oraya gitsinler” dedi. Erdoğan, “31 Mart'ta istikrarımıza, istiklalimize, istikbalimize göz dikenlere bir kez daha derslerini veriyor muyuz?” sorusuna vatandaşlar hep bir ağızdan ‘evet' yanıtını verdi.

BUNLARIN HİÇBİRİ TESADÜF DEĞİL

Başkan Erdoğan, “28 Şubat, postmodern darbenin, demokrasimiz adına o utanç gününün 22. yıl dönümü. Bu çileleri CHP zihniyetiyle çektik. Bu ülkenin tarihindeki her darbe, her cunta, her vesayet girişiminin bizatihi kendisi bir beka sorunudur. Türkiye son 6 yıldır tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar çok sayıda saldırıya maruz kaldı, bunların hiçbiri tesadüf değil. Bay Kemal, sen darbecisin darbeci. Sen darbecilerle berabersin” diye konuştu.

1200 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ KURUYORUZ

“Biz sadece her fırsatta Erzurum'a gelmekle kalmadık, yatırımlarla ve hizmetlerle Erzurum'a layık olmaya çalıştık” diyen Erdoğan, “Erzurum'a 26 katrilyon lira yatırım yaptık. 13 bin 776 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Yakutiye'ye millet bahçesi yapıyoruz. Millet bahçesinin içine bir de millet kıraathanesi kuracağız.  1200 yataklı Erzurum şehir hastanesini de kuruyoruz. İspir ve Köprüköy'e de doğal gaz arzı yapacağız” dedi.

ERZURUM'U KARADENİZ'E BAĞLADIK

Erdoğan, Ulaşımda 49 kilometre bölünmüş yolu, 557 kilometreye çıkardıklarını belirtti. Ovit Tüneli ile Erzurum'u Karadeniz'e bağladıklarını ifade eden Erdoğan, “3 tünel Karadeniz limanlarını Doğu, Güneydoğu'ya bağlıyor. Palandöken Lojistik Merkezi'ni şehrimize kazandırdık. Başköy Barajı'nı yıl sonunda hizmete alıyoruz. Sulama tesisleriyle 410 bin dekar araziyi suyla buluşturduk. Erzurumlu çiftçilerimize 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

  111993

-