23 EYLÜL 2019 PAZARTESİ

'BEN YAHUDİLERİN PARASINI İSTEMİYORUM'

Amerika’da Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump, Yahudilerin isteklerini geri çevirdi. İsrail-Filistin çatışmasında İsrail’den yana tavır alması ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi karşılığında para yardımı teklif edilen Trump, “Ben sizi de paranızı da istemiyorum” dedi


'BEN YAHUDİLERİN PARASINI İSTEMİYORUM'

YAHUDİLER TRUMP'A PARA TEKLİF ETTİ

Geçtiğimiz Perşembe günü bir grup zengin Siyonistin, Cumhuriyetçi Parti'den başkan adaylığı yarışına hazırlanan zengin işadamı Donald Trump'ı ziyaret ettiği açıklandı. İsrail yanlısı politika izlemesi şartı ile kendisine büyük bir para teklif edilen Trump, Kudüs'ün İsrail'e ait olmadığını belirterek Yahudilerin talebini reddetti.

BEYAZ SARAY'A KUKLA ARIYORLAR

Başkan adayının açıklamalarını yorumlayan Yahudilerin hâkim olduğu batı medyası, Trump'ın çuvalladığını iddia ederken Trump ise AP'ye verdiği mülakatta, “Bir grup Beyaz Saray'da kukla pozisyonunda kalabilecek birilerinin yerleştirilmesini istiyor. O kişi ben değilim” dedi. Açıklamaların yarışı nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

TRUMP YAHUDİLERE SESLENDİ

Batılıların da başının belası olan Yahudilere seslenen Cumhuriyetçi Trump, “Ben İsrail'in başına gelebilecek en iyi şey olsam bile beni desteklemeyeceksiniz. Ve niçin desteklemeyeceğinizi biliyorum. Çünkü ben sizin paranızı istemiyorum. Siz politikacıları kontrol etmek istiyorsunuz” dedi. Kendine kızanlara ise “bana bir iyilik yap ve rahat ol” diye seslendi.

AYDIN DOĞAN ORTAĞIN SENDEN CESUR

Siyonist Alman ortaklığı ile Türkiye'de medya patronluğu yapan Aydın Doğan, aynı zamanda Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump ile Mecidiyeköy'deki Trump Mall/AVM'nin ortağı. Trump Mall, CIA ajanlarınca üs olarak kullanıldığı iddia edilmişti. Aydın Doğan, Türkiye'nin milli siyasetçileri ve politikalarına karşı tavır alırken ortağı Trump, kendisine sunulacak ekonomik destek karşılığında Siyonist politikalara destek talebini elinin tersiyle etti.

YAHUDİLER TRUMP'A RÜŞVET TEKLİF ETTİ

Amerikan Başkan aday adayı Cumhuriyetçi Donald Trump, Yahudi bağışçıların Yahudi politikalarını desteklemesi şartıyla kampanyası için büyük bir para teklif etti. Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen görüşmede Yahudilerin, İsrail için kesin destek ve saygı beklediklerini, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul ettiğini ilan etmesini ve Filistinlilere karşı İsrail'i desteklemesini istedikleri açıklandı.

TRUMP YAHUDİLERİ KIZDIRDI

Yahudi zenginlerin taleplerini reddeden Trump, “Ben İsrail'in başına gelebilecek en iyi şey olsam bile beni desteklemeyeceksiniz. Ve niçin desteklemeyeceğinizi biliyorum. Çünkü ben sizin paranızı istemiyorum. Siz politikacıları kontrol etmek istiyorsunuz” diyerek reddetti.

“Bir grup Beyaz Saray'da kukla pozisyonunda kalabilecek birilerinin yerleştirilmesini istiyor. O kişi ben değilim” ” diyen Trump'ın ziyaretine gelen yetkili Yahudi gruba Beyaz Saray'da kukla pozisyonunda kalabilecek birilerini yerleştirilmesini tavsiye ettiği duyurulurdu.

Trump'un tekliflerini reddetmesine sinirlenen Yahudiler Trump'a yönelik ağır eleştiriler getiriyor. Kudüs'ü İsrail'in bölünmemiş başkenti olarak gördüklerini söyleyen Amerikalı Siyonistler Cumhuriyetçileri Trump'u desteklememeye çağırdılar.

Amerikan halkına seslenen Trump ise “Ben de sizin yerlileriniz gibi bir müzakereciyim” dedi. Sonrasında ise karşısındaki kitleye dönerek “Bu salonda müzakere meselelerine girişmeyen biri var mı?” diye sordu.

Başkan adaylarına yaptığı bağışlarla tanınan Cumhuriyetçi Yahudi Koalisyonu üyesi Sheldon Adelson ise Trump'un büyük bir hata ettiğini ve esas başkan adayını etkilediğini iddia etti.

YAHUDİ GÜDÜMLÜ MEDYADA SAVAŞA GİRDİ

Yahudi güdümündeki batı medyası ise Trump'in tepkisine “Saygı duyulan bir grup için olağandışı bir konuşmaydı. Yahudilerin isteklerini kabul etmeyen Trump, rakiplerinin şansını artırdı” şeklinde yorumlar yapıyor. Trump'un açıklamaları sonrasında Filistin ve Kudüs meselesi batıda yeniden gündeme geldi.

Trump'un daha önce de Kudüs'ün İsrail'in bölünmemiş başkenti olarak hizmet etmesi gerektiği şeklindeki açıklamasına rağmen kendisine yönelen tepkileri önleyemediği kaydedildi.

BAZI CAMİLERİ KAPATALIM

Yahudilerin taleplerini reddeden Trump, geçtiğimiz günlerde de Müslüman ve göçmenlere yönelik açıklamaları da tepkilere neden olmuştu.  Sunucu Varney'in düşünce ve din özgürlüğünü garanti altına alan ABD Anayasası'nın 1. maddesini hatırlattığı Trump, "Eh bilmiyorum. Ben bir caminin kapandığını hiç duymadım. Bu camiye bağlı" diye cevap vermişti.

'Aydın Doğan'ın cami düşmanı ortağı' haberimiz;

 

  1. Bana öle geliyorki, bu adam bizim için iyi olabilir... en azindan antikominist olucak ve ruslarin belinide kirabilir..

Yorum Yaz

  542144

-