BİZ SUSSAK TARİH SUSMAZ

İşgalci ve katil İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı füzelerle vurdu. Gözü dönmüş katiller gazetecilerin kaldığı binaya 5 füze attı. AA çalışanlarının saldırıdan birkaç dakika önce çöken binayı boşaltması can kaybını önledi. Tepkiler çığ gibi.


BİZ SUSSAK TARİH SUSMAZ

İşgalci İsrail zulmü dünyaya duyuran Anadolu Ajansı'nın ofisini vurdu  

Alçak saldırıya tepkiler çığ gibi.  AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, İsrail ordusunun, Türkiye'nin resmi haber ajansı AA ofisinin bulunduğu binayı vurmasına ilişkin, "Bütün dünyanın bilmesini isteriz ki bu saldırılar bizi yıldıramaz." ifadesini kullandı.

İsrail ordusunun, Gazze'deki AA ofisini ve çalışanlarını doğrudan hedef aldığının son derece açık olduğunu vurgulayan Kazancı, şunları kaydetti:"Anadolu Ajansına ve çalışanlarına yapılan bu saldırı, özgür basına ve kitlelerin haber alma hürriyetine yapılmış bir saldırıdır. İsrail'in bu saldırısı, Filistin'de gazetecilere ve medya kuruluşlarına yapılan ilk saldırı da değildir. Bütün dünyanın bilmesini isteriz ki bu saldırılar bizi yıldıramaz. Filistin ve Gazze'deki ekiplerimizle Anadolu Ajansı, Filistin'in haklı mücadelesini ve İsrail saldırganlığını tüm dünyaya aktarmaya kesintisiz devam edecektir.

Başkan Erdoğan'dan AA'ya geçmiş olsun dileği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak, İsrail'in AA ofisinin bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti. Tüm türkiye alçak saldıra tepki gösterdi. ABD ise  İsrail'i değil Filistinlileri suçladı.

Dünyaya özgür basın mavalı okuyan batı ülkeleri İsrail'in Anadolu Ajansı ofisini vurmasına ses çıkarmadı. ABD Dışişleri, İsrail'in Gazze'de AA ofisinin de bulunduğu binayı vurmasına ilişkin herhangi bir değerlendirmede bulunmazken, Gazze'den İsrail'e roket atılmasını kınadı. Filistin Hükümeti konuyla ilgili, "AA ofisinin hedef alınması, tanıkların uzaklaştırılması girişimidir ve İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamlarına hazırlıktır." açıklaması yaptı.

Abbas: Suskunluk İsrail'e cesaret veriyor

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'e karşı suskunluğun, bu ülkenin Filistin halkına karşı işlediği suçları artırmasına ve uluslararası hukuku ihlal etmesine cesaret verdiğini kaydetti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne önceki gün başlattığı saldırıların devam edeceğini belirtti.

Artan gerginlik nedeniyle Hamas ve İslami Cihad'ı suçlayan Netanyahu, Filistinli grupların "ağır bedel ödediklerini" ileri sürdü.

İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek dünden bu yana Gazze Şeridi'ni vuruyor. Ordudan yapılan açıklamada, dün sabah saatlerinden bu yana Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ve İslami Cihad'a ait 220'den fazla hedefin vurulduğu belirtilmişti.

7 şehid 65 yaralı

İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek dün öğleden sonra bölgeye hava saldırıları başlatmıştı. Saldırılarda 1'i bebek, 1'i hamile olmak üzere 5 Filistinli şehit olmuş, en az 12 kişi de yaralanmıştı. Saldırıda 2 Filistinlinin daha şehit olduğu bilgisi geldi. İsrail ordusu, önceki yıllarda da bir çok basın kuruluşuna ait binayı hedef almıştı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı İsrail saldırılarında 14 aylık bir kız bebek ve hamile annesinin de aralarında bulunduğu 7 Filistinlinin şehit olduğunu, 65 kişinin yaralandığını açıklamıştı. Atılan roketler nedeniyle de bir İsrailli ölmüş, iki kişi yaralanmıştı.

/////////////

Yorum Yaz

  347850

-