21 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE

BİZE AYAR ÇEKMEYE ÇALIŞANLARA HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Orta Doğu’ya ayar çekmeye çalışan küresel güçlere haddini bildireceğiz. Batı ülkeleri gök kubbelerini çelikle örtseler bile, küresel göçün tehlikesinden kurtulamayacaklardır' dedi.


BİZE AYAR ÇEKMEYE ÇALIŞANLARA HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 9'uncu Büyükelçiler Konferansı'nda Büyükelçilere seslendi.

Suriye ve Irak'taki terörün sebebi olan batı ülkelerinin sınırlarına tel örgü ve duvar çekerek işin içinden çıkamayacağını belirten Kurtulmuş "Batı ülkeleri değil sınırlarını tel örgüler ile örtmek, gök kubbelerini çelikten gök kubbeler ile örtseler bile ne terörün tehlikesinden ne de küresel göçün tehlikesinden kurtulamayacaklardır” dedi.

Batı'nın iki yüzlülüklerinin Suriye'nin bu noktaya gelmesinin temel nedeni olduğunu söyleyen Kurtulmuş, özellikle ABD başkanı Obama'nın elinde hiç bir plan olmadığını açıkladı.

Vekalet savaşları üzerinden yeni bir küresel savaş yürütüldüğünü de belirten Kurtulmuş “Biz işin içerisinde değiliz, biz askerlerimizi kaybetmiyoruz, desteklediğimiz bu terör grupları üzerinden bölgesel çıkarlarımızı koruyoruz” diyenlerin başlarına ne büyük bir belayı sardıklarının farkına varmaları gerektiğini söyledi.

 'İslam dünyasının dirilişe ihtiyacı var'

"Batı dünyasına iğneyi batırırken çuvaldızı da biraz kendimize batırmamız gerekiyor" diyen Kurtulmuş, İslam dünyasının kendi içindeki yanlışları, eksiklikleri tamamlamak mecburiyetinde olduğunu da söyledi.

İslam dünyasında yeniden dirilişi sağlamak için fikir alanında, siyaset alanında çalışma yapılması gerektiğini belirten Kurtulmuş “Özellikle coğrafyamıza empoze edilmeye çalışılan siyasi pratiği kıracak olan şey de budur. Bir asır evvel, sınırlarını böldükleri insanların şimdi gönüllerini ve zihinlerini bölmeye çalışan bu yeni emperyal planı bozacak olan şey, İslam'ın sahih kardeşlik, eşitlik ve adalet prensiplerini yeniden güncel olarak üretebilmektir” dedi.

 'Orta Doğu'da yeni bir dönemin adımlarını atıyoruz'

Türkiye'nin başına terör örgütlerinin bela edilmeye çalışıldığını ifade eden Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:
Bir taraftan FETÖ, bir taraftan DEAŞ, diğer taraftan PKK ile Türkiye'nin ayaklarına pranga vurarak, Türkiye'nin kendi içerisinde İslam düşüncesinin sahih olarak üretilmesine mani olmaya çalışıyorlar. Bir taraftan PKK üzerinden, bir taraftan DEAŞ üzerinden, bir taraftan FETÖ üzerinden terör elemanlarını başına bela ederek Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bunların hepsine diz çöktüreceğiz. Sadece terör örgütlerini değil, terör örgütleri üzerinden Orta Doğu'ya ayar çekmeye çalışan küresel güçlere haddini bildireceğiz.

Yorum Yaz

  936373

-