BM: İSRAİL BİLDİĞİNİZ FAŞİST

edi düvelin bildiğini Birleşmiş Milletler de kabul etti. Herkesin bildiği gerçeğin kayıtlara geçmesini ve geçmesini sağlayan BM Batı Asya Komisyonu, İsrail’in “apartheid” yani “ırkçı faşist rejim” olduğunu ilan etti. Siyonist uçakları ayağa kalktı.


BM: İSRAİL BİLDİĞİNİZ FAŞİST

Yeni Söz / Haber Merkezi

 Siyonist uçakları ayağa kalktı. Siyonist esiri batı ve ABD, BM raporuna itiraz ederek raporun geri çekilmesini istedi. BM'nin telaşa kapılan uşak genel sekreteri Antonio Guterres ise raporun BM'nin genel görüşünü yansıtmadığını iddia etti.

BM: İSRAİL, SİYONİST APARTHEİD REJİMİ

Yeni Söz'ün 15 Ekim 2016'de “Yahudi UNESCO: Mescid-i Aksa Müslümanlarındır” başlıklı manşetinde, UNESCO'nun “Mescid'i Aksa Müslümanlarındır. Yahudilerle bir ilgisi yoktur” kararını haber vermiştik. İki ay sonra 25 Aralık tarihinde ise, BM Güvenlik Konseyi'nin “İsrail işgal ettiği Filistin topraklarında hukuk dışı tüm yerleşim faaliyetlerini ‘derhal ve tamamen' durdursun” kararını “İsrail'e sembolik ama tarihi tokat” başlığıyla manşete taşımıştık. Terör devleti İsrail'e bu kez de Birleşmiş Milletler'in alt komisyonundan dev bir tokat geldi. BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu, “İsrail, Filistinlilere karşı “apartheid” ırkçı ve faşist bir uygulama içinde” olduğunu ilan etti. 

İSRAİL IRKÇILIK YAPIYOR, NOKTA!

Birleşmiş Milletler (BM) Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu, işgalci terör devleti Siyonist İsrail ile ilgili yayınladığı raporda, İsrail'i, Filistinlilere karşı faşistlik ve ırkçılık yapmakla suçladı. Orijinal metinde “apartheid” kelimesiyle ifade edilen ağır suçlama, BM'nin İsrail'e yönelik bu yöndeki ilk suçlaması olarak kayıtlara geçti. Tarihi tespiti ve diğer detayları Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen basın toplantısında BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef açıkladı.

DÜNYA İSRAİL ZULMÜNE KÖR

İsrail'in Filistin halkına karşı uygulamaları ve ırk ayrımcılığı sorunu konulu rapor hakkında konuşan Halef, “İsrail Filistin halkının tamamına karşı sistematik ırk ayrımcılığı uyguluyor. Bu araştırma raporu açık ve net şekilde İsrail'in ırkçı bir devlet olduğunun belirtildiği ilk rapordur” şeklinde konuştu. İsrail'in uzun yıllardır uluslararası hukuku çiğnediğinin altını çizen Halef, “Uluslararası toplumun bu duruma göz yummasından güç alan İsrail, geçen onlarca yıl boyunca Filistin halkına karşı bir devlet politikası olarak 'ırk ayrımcılığı'nı uygulamaya devam etti” dedi. 

Untitled-2_218   Untitled-3_37

İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM BAŞARILI DEĞİL

Komisyonun yaptığı araştırmada Filistin topraklarındaki İsrail işgali ve zulmüne karşı iki devletli çözüm girişiminin başarıya ulaşmadığı sonucuna vardığını belirten Halef, hükümetlere ve STK'lara bir çağrı yaparak, “Irkçı politikalar uygulayan İsrail'e, bu politikalara son vermesi için baskı yapın” talebinde bulundu. Öte yandan raporla ilgili bir açıklama yapan BM Genel Sekreterliği, raporun komisyon tarafından hazırlandığını ve BM'nin genel görüşünü yansıtmadığını ileri sürdü. 

TRUMP, İSRAİL'İN AVUKATLI-ĞINA SOYUNDU

Siyonistleri çileden çıkartan rapora işgalci İsrail yönetiminden dahi henüz bir tepki gelmeden, ilk tepkiyi ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley gösterdi. “Rapor nedeniyle ABD'nin şaşkınlığa uğradığını” söyleyen Haley, ivedilikle BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e başvurarak raporun geri çekilmesini istedi. İsrail'in yediği tokadın acısını derinden hisseden şaşkın Haley, “Raporun BM'nin görüşlerini yansıtmadığının açıklanması doğru bir adım ancak daha da ileriye götürerek raporu geri çekmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

DİLSİZ ŞEYTAN HIZINI ALAMADI

Raporun İsrail karşıtı bir propaganda olduğunu ileri süren Haley, “Üyelerinin neredeyse küresel olarak İsrail'i tanımayan bir topluluktan gelmesi de şaşırtıcı değil” diyerek hedef saptırmaya çalıştı. İsrail'in zulmüne karşı dilsiz şeytanlıkta hızını alamayan şaşkın Haley, Birleşmiş Milletler'i İsrail'e karşı önyargılı olmakla suçladı ve ABD Başkanı Donald Trump'ın temsilcileri olarak İsrail'i en güçlü şekilde savunacaklarının sözünü verdi.

FAŞİST İSRAİL'İN BM TEMSİLCİSİ DELİRDİ

Terör devleti İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon ise, Batı Asya bölgesindeki ekonomik kalkınmayı ve sosyal gelişimi desteklemek amacıyla kurulan ve bölgedeki 18 Arap ülkesinden müteşekkil BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu'nu (ESCWA) tarafından hazırlanan rapor karşısında adeta kudurdu. Raporu “Ortadoğu'nun tek ve gerçek demokrasisini yaftalamak” amacıyla yazıldığı palavrasını sıkan Danon ağzından köpükler saçarak, raporda yer alan ifadelerin “aşağılık ve bariz birer yalan” olduğunu ileri sürdü.

17-YS-SYF01-r_4

Yorum Yaz

  372723

-