13 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

BOZDAĞ’DAN CHP’YE MÜDÜR OLMAK İÇİN YANIP TUTUŞAN FEYZİOĞLU’NA TEPKİ

Adalet Bakanı Bozdağ, ‘hayır’ mitinglerinde bir CHP’li gibi canla başla çalışan Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nu uyararak “Avukatların hepsi Barolar Birliği Başkanı gibi düşünmüyor. Şu anda gücü elinde bulundurduğu için sanki avukatların hepsi böyle düşünüyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor ve taşra baroları da Barolar Birliği Başkanının kurduğu bu mahalle baskısından endişe ediyorlar' dedi.


BOZDAĞ’DAN CHP’YE MÜDÜR OLMAK İÇİN YANIP TUTUŞAN FEYZİOĞLU’NA TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile bazı baroların anayasa değişikliğine ilişkin "hayır" kampanyalarında yer almalarını eleştirdi.

Siyasete "meraklı olduğunu" ifade ettiği Feyzioğlu'nun, Türkiye Barolar Birliğinin Başkanlığında değil de CHP'nin içerisinde siyaset yapmasının daha doğru olacağını vurgulayan Bozdağ, "Barolar Birliği şu anda alternatif CHP Genel Başkanlığı, Genel Merkezi gibi bir faaliyet gösteriyor. Barolar Birliği alternatif genel merkez, Sayın Feyzioğlu da alternatif Genel Başkan." diye konuştu.

"CHP'nin kongresi var, Feyzioğlu alternatiflikten çıkar Genel Başkan olur, Barolar Birliği de böylece kurtulmuş olur. Onlar da kendi işlerine bakarlar." ifadesini kullanan Bozdağ, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Barolar Birliğini bu kadar siyasetin içerisine sokmaya, gündelik politikalarda, tartışmalarda taraf yapmaya kimsenin hakkı yok, Barolar Birliği Başkanının da hakkı yok. Avukatların hepsi Barolar Birliği Başkanı gibi düşünmüyor. Şu anda gücü elinde bulundurduğu için sanki avukatların hepsi böyle düşünüyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor ve taşra baroları da Barolar Birliği Başkanının kurduğu bu mahalle baskısından endişe ediyorlar."

Türkiye Barolar Birliğinin baro başkanları üzerinde bir mahalle baskısını kurduğunu belirten Bozdağ, Birliğin avukatlar üzerinde bir baskı kurabilecek gücü olduğuna da inanmadığını dile getirdi.

Avusturya'ya pankart uyarısı

Türkiye'nin Avusturya Büyükelçiliği'ne asılan ırkçı pankart nedeniyle Avusturyalı yetkilileri de uyaran Bozdağ “Avusturya hükümeti, Türkiye büyükelçiliğini korumakla yükümlüdür. Türkiye büyükelçiliğinde çalışanların orada yaşayan Türklerin yaşam hakkını ve diğer haklarını korumak ve gereğini yapmakla görevlidir. Türklere sağlanan hakları yok etmek, Avusturya hükümetinin taraf olduğu uluslararası sözleşmeleri de ihlal etmek anlamına gelir. Türkiye büyükelçiliğinin ve çalışanlarının her türlü güvenliğinin alınması, Avusturya hükümetinin sorumluluğu altındadır. Irkçılık hastalığına sahip olanlar insanlara, anasına, babasına, vatanına mensup olduğu milleti reddetmeyi bir akıl hastalığı, baskı olarak kullanıyorlar. Bunlar akıl hastalığı yansımalarıdır. Akıl tutulması yansımalarıdır, kabul edilir bir şey değildir” dedi.

Yorum Yaz

  214882

-