12 AĞUSTOS 2020 ÇARŞAMBA

BU MİLLET CESUR BİR LİDER BULDUĞUNDA ÖLÜME MEYDAN OKUR

Adalet Bakanı Bozdağ, 15 Temmuz’un bugüne kadar başarılı olamamış tek darbe girişimi olduğunu belirterek 'Bu millet cesur liderler gördüğü zaman, ölüme meydan okuyan liderler gördüğü zaman tereddütsüz hep arkasına düşmüştür” dedi.


BU MİLLET CESUR BİR LİDER BULDUĞUNDA ÖLÜME MEYDAN OKUR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kestel Belediye Kültür ve Sanat Merkezi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatanları için canını feda eden atalar için gece gündüz çalışılması gerektiğini aktaran Bekir Bozdağ, "Şehitlerimize, gazilerimize layık evlatlar olmak, milletimizi ve devletimizi onların uğruna kanlarını sebil ettikleri büyük hedeflere götürmek bizim namus ve şeref borcumuzdur. Hepimiz onun için çalışıyoruz” dedi.

“Başarısız olan tek darbe girişimi”

15 Temmuz 2016'nın Türk tarihi bakımından büyük bir dönüm noktası olduğuna dikkati çeken Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar başlamış bütün darbe teşebbüsleri başarılı olmuştur. İlk defa bir darbe teşebbüsü başarılı olamadı. Neden olmadı hepimizin iyi düşünmesi lazım, çünkü darbeye muhatap olan iktidar, Meclis, Cumhurbaşkanı, millet ve siyaset ilk defa bütün farklılıklarını bir kenara bırakıp, ülkesi, milleti için tankların önüne çıkıp ölmeyi göze aldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris'te, darbenin başladığı saatlerde pek çok alternatifi varken hepsini elinin tersiyle itti. Saklanabilir, kaçabilir, hemen 2 metre ötede başka ülkeye gidebilir, darbecilerle pazarlık yapabilir, pek çok ihtimal var. Hiçbirini yaptı mı? Yapmadı. Ama ölümü göze alıp ben İstanbul'a gideceğim, halkın arasına ineceğim, halkımla mücadele edeceğim. Önce halkı meydanlara çağırdı, sonra milletinin arasına girmek için adeta ölüme koştu."

‘Lider saklanırsa, millet dağın arkasına girer'

Vatandaşların cesur liderlerin arkasında daima durduğunu dile getiren Bakan Bozdağ, "Bu millet cesur liderler gördüğü zaman, ölüme meydan okuyan, ölümü göze alan liderler gördüğü zaman tereddütsüz hep arkasına düşmüştür. Geçmişte liderlerimiz darbelere karşı aynı şeyi yapsalardı, emin olun bu millet Menderes'in arkasında ölüme koşardı. 80 darbesine muhatap olan liderlerin arkasından da ölüme koşardı. Ama lider saklanırsa, millet de dağın arkasına girer. Şimdi 15 Temmuz'da ölüme koşan ve milletiyle beraber ölümü göze alan bir lider oldu, arkasından aziz milletimiz koştu ve yendik. Bütün siyasi partiler koştu, sadece AK Parti'liler değil. Hepimiz beraber olduk ve beraber olunca yenebileceğimizi de o gün bir kez daha öğrenmiş olduk." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

  177590

-