14 AĞUSTOS 2020 CUMA

BU TERÖRİSTLER ARANIYOR (THESE TERRORİSTS ARE WANTED)

ABD’nin oynak yönetimi, Türkiye’yi sıradan ülkelerle karıştırınca diplomatik kriz çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında PKK’lıları Erdoğan’ın üzerine saldırtan Washington yönetimi, Türk korumalara ‘neden seyretmeyip, müdahale ettiniz’ suçlamasında bulundu.


BU TERÖRİSTLER ARANIYOR (THESE TERRORİSTS ARE WANTED)

M. Tevfik Şahin | Sercan Barlık

manfoto

ABD'nin oynak yönetimi, Türkiye'yi sıradan ülkelerle karıştırınca diplomatik kriz çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında PKK'lıları Erdoğan'ın üzerine saldırtan Washington yönetimi, Türk korumalara ‘neden seyretmeyip, müdahale ettiniz' suçlamasında bulundu. Türkiye'ye askerî donanma ile gelen ABD başkanları, Amerika'ya giden devlet başkanlarının kendini savunmasına bile tahammül edemiyor. Bu gelişme, ABD'nin gezegene sığmayan günah galerisinin açılmasına yol açtı. Türkiye'nin sert tepkisine neden olan gelişme sonrasında millet, insanlığa karşı suç işleyen sözde devlet adamı batılı teröristlerin kelepçelenmesini istiyor. 

ABD'DEN 12 KORUMA İÇİN 'ARANIYOR' İLANI ile ilgili görsel sonucu

ABD'DEN 12 KORUMA İÇİN 'ARANIYOR' İLANI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 16 Mayıs'taki Washington ziyareti sırasında, ABD yönetiminin isteği ile PKK'lıların çıkardığı, ABD polisinin ise müdahale etmeyip seyrettiği, bu yüzden de Türk korumaların müdahale etmek zorunda kaldığı Türk Büyükelçiliği konutu önündeki saldırı nedeniyle iki Türk vatandaşı ABD'de tutuklandı, 12 koruma hakkında da arama kararı çıkarıldı. Konuyla ilgili Washington Emniyet Müdürü Peter Newsham ile Belediye Başkanı Muriel Bowser ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının yapıldığı salonda korumaların fotoğraflarının bulunduğu ve üzerlerinde “vahşi batıdaki gibi” ‘Wanted-Aranıyor' yazan panolar dikkat çekti.

AJAN BASS DIŞİŞLERİ'NE ÇAĞRILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güvenlik personelinden bazıları hakkında tutuklama kararı alındığının öğrenilmesi üzerine, 15 Temmuz isyan, iç savaş, işgal girişiminin faillerinden biri olan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi olarak görev yapan CIA Ajanı John Bass, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Bakanlık, küstah ABD'nin aldığı kararın kabul edilemez olduğunu bildirerek ABD Büyükelçisini uyardı.

DIŞİŞLERİ: KARAR YANLIŞ VE HUKUKSUZ

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise "ABD makamları tarafından alınan bu kararın yanlış, yanlı ve hukuki dayanaktan yoksun olduğu, Washington Büyükelçiliğimiz önünde yaşanan arbedenin yerel güvenlik makamlarının gerekli önlemleri almamalarından kaynaklandığı, ABD'nin benzer üst düzeyli ziyaretlerde mutat olarak aldığı tedbirler bu defa da aynen uygulanmış olsaydı bu sorunun yaşanmayacağı, dolayısıyla da yaşananlardan vatandaşlarımızın sorumlu tutulamayacağı ABD Büyükelçisine iletilmiştir” denildi.

ABD'NİN PETROLCÜ DIŞ İŞLERİ BAKANI DA SAÇMALADI

Siyonist-satanist Rockefeller'e ait Exxon-Mobil'in eski CEO'su da olan, yel değirmeni Trump'un Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, 12 Türk güvenlik görevlisi hakkında yakalama kararı çıkarılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Tillerson, "12 Türk güvenlik görevlisine yöneltilen suçlamalar, ABD'nin yasal ifade özgürlüğünü bastırmak için gözdağı ve şiddete başvuran kişilere hoşgörü göstermediği şeklinde net mesaj veriyor" diyerek hem PKK'yı desteklediklerini, hem de ne kadar beyinsiz bir yönetim olduklarını gözler önüne serdi.

ERDOĞAN'DAN KÜSTAH ABD'YE TEPKİ

ABD'nin, Washington ziyaretinde kendisine saldırmak isteyen PKK'lı teröristlere müdahale eden korumalarına sahip çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Amerika'dayım, PKK terör örgütü, FETÖ'cüler hep birlikte birleştiler, 40-50 metre mesafede şahsıma karşı orada gösteri yapıyorlar. Amerikan polisi hiçbir şey yapmıyor, dokunmuyor. Acaba benzer bir şey Türkiye'de yapılmış olsa tavır ne olur, düşünebiliyor musunuz? Hiçbir şey yapmadıkları gibi onlara karşı müdahalede bulunan oradaki bizim soydaşlarımızdan, vatandaşlarımızdan iki tanesini içeri almışlar dün. Böyle şey olabilir mi?" ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Bu nasıl bir hukuktur, korumalarım beni korumayacaksa niçin bunları ben yanımda Amerika'ya götürüyorum? Amerika'nın Hans'ı ile George'u ile mi kendimi koruyacağım?" diye konuştu.

Trump'tan itiraf: DAEŞ'i biz kurduk

ABD seçimlerine hazırlanırken, 10 Temmuz günü Florida'da oldukça geniş bir kalabalığa seslenen Başkan adayı Trump, terör örgütü DAEŞ'i ABD'nin kurduğunu itiraf etmişti. Trump, "DAEŞ'in kurucusu Obama. DAEŞ'i o kurdu. Sahtekâr Hillary Clinton'ın da yardımcısı olduğunu söyleyebilirim" diye konuşmuştu. Bu sözlerin sahibi Trump, şimdi Filipinler ve İran'ı teslim alabilmek için kendi kurdukları DAEŞ'i bu ülkelere saldırttı. Ayrıca Suriye ve Irak'ta terör örgütleri DAEŞ, PKK/PYD ve Haçlı Şabi ile birlikte hareket ediyor.

 546546

ABD polisinden PKK'lılarla ‘hatıra' fotoğrafı!

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği konutu önünde yaşanan olaylarla ilgili soruşturmayı yürüten Washington DC Polis Şefi Newsham, Türk heyetine saldıran PKK'lılarla hatıra fotoğrafı çektirmişti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Dokuzuncu Köy

    Gösterdiğimiz tepkiler cılız olunca adamlar şımardıkça şımarıyor. Korkaklık, düşmanın küstahlığını ve zulmünü artırmaktan başka bir işe yaramıyor. Devletlünün bunu artık görüp daha ciddi müşahhas tepkiler vermesi gerekir. Boş boş esip kükremekle bir şey olmuyor....

  2. Bu durum yani ABD de korumaların devreye girmesi tillersonun dediğini değil tam aksine ABD devletinin ve polisinin ülkesinde bulunan başka bir ülkenin başkanını koruma görevini yerine getirmediğini, getiremediğini bu durumun ilgili ülkenin uluslarası bir açığı Ve ayıbı olduğunu gösterir..hiç bir başkanın korumaları böyle bir durumu hiçbir şekilde yaşamak istemez.. bu onların utancıdır....Bunu kabul etmek istemiyorsa bunu bilinçli yaptığını gösterir...ki, bunun kurgulanmış bir durum olduğu her haliyle seziliyordu.......

Yorum Yaz

  652148

-