17 HAZİRAN 2019 PAZARTESİ

BUNLARIN NİYETİ BOZUK

2002 yılı öncesinde uygulanan parlamanter sisteminin kan, gözyaşı ve ekonomik krizlerin olduğu dönemler olduğunu hatırlatan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “O dönemlerin Türkiyesi’nden tebessümle hatırlayacağımız hiçbir hatıramız yok. 3 Cumhurbaşkanı adayı ve Kılıçdaroğlu, ülkeyi eski Türkiye’ye döndürmek istiyor. Bunların niyeti bozuk” şeklinde konuştu.


BUNLARIN NİYETİ BOZUK

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği'nin Üsküdar'da düzenlediği iftar sofrasına konuk oldu. AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İlçe teşkilat üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen iftar programında konuşan Bakan Canikli, Türkiye'deki son 16 yıllık değişiminin vatandaşlar tarafından çok iyi bilindiğini söyledi. 24 Haziran'ın diğer seçimlerden farklı bir seçim olacağını ifade eden Bakan Canikli, 3 Cumhurbaşkanı adayı ve Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi eski parlamenter sisteme döndürmek istediğini vurguladı.

PARLAMENTER SİSTEM HİÇBİR PROBLEMİ ÇÖZMEDİ

Anayasa oylamasının 16 Nisan'da millet tarafından kabul edildiğini dile getiren Bakan Canikli, Türkiye'nin 24 Haziran'dan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne göre yönetilmesi gerektiğini kaydetti. Bakan Canikli, “Yeni sisteme göre ilk Cumhurbaşkanı 24 Haziran'da seçilecek ama şu an normal olmayan bir şey var. 3 Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu çıkıp şu açıklamayı yaptı: Biz eğer seçllirsek, Meclis'te de yeterli çoğunluğa sahip olursak, milletin kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini iptal edeceğiz, tekrar eski parlamenter sisteme dönceğiz. Bunların niyeti bozuk. Niyeti bozmuşlar. Niye yaptıklarını bilmiyorum. Bunun mantıklı hiçbir gerekçesi de yok. Parlamenter sistem hiçbir problemi çözmedi. 2002 yılından önce parlamanter sisteminin uygulandığı dönemler kan, gözyaşı ve ekonomik krizlerin olduğu dönemlerdir. 2002 yılı öncesi Türkiyesi'nden tebessümle hatırlayacağımız hiçbir hatıramız yok” dedi.

Yorum Yaz

  417868

-