28 ŞUBAT 2020 CUMA

CHP’DEN REFERANDUM İÇİN ‘GÖZ BOYAMA’ TAKTİĞİ

Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun “Evet diyen vatan hainidir” “Evet demek İslam’a aykırı” gibi gerici açıklamaları ve Meclis’te terör estiren CHP, kavga ve hakaretten sonuç alamayınca göz boyama taktiği uygulamaya karar verdi. Referandum stratejisini belirlemek için art arda toplantılar düzenleyen CHP, kampanya sürecinde 'gerginlikten uzak bir politika izleme' kararı aldı.


CHP’DEN REFERANDUM İÇİN ‘GÖZ BOYAMA’ TAKTİĞİ

Geçtiğimiz hafta sonu genişletilmiş il ve ilçe başkanları toplantısı düzenleyen CHP, bugün de Parti Meclisi'ni (PM) toplayacak. PM'ye, milletvekilleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de davet edildi. CHP PM'de kampanya sürecinde yapılacaklar büyük oranda şekillenecek.

Erdoğan'a saldırmaya ara verecek

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting programı ise henüz netleşmedi. Yüzlerce slogan arasından bir seçim yapılacak, afişlerde ise referandumdan "evet" çıkması halinde olacaklar anlatılacak.

Bugüne kadar “Erdoğan krallığını ilan edecek” “Erdoğan padişah olacak” “Erdoğan tek adam olacak” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan CHP bu huyndan da vazgeçmeye çalışacak. CHP, propaganda sürecinde bir kişi veya parti üzerinden hareket etmeyecek, "Türkiye'nin geleceği oylanıyor" vurgusunu ön plana çıkaracak.

Ayrıca bütün terör örgütlerinin ‘hayır' kampanyası yapması nedeniyle CHP, başka kimseyle alakası yokmuş gibi davranıp tek başına ‘hayır' diyor algısı oluşturmaya çalışacak.

Yorum Yaz

  709160

-