25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

CHP ZİHNİYETİ AVRUPA’DA DA HORTLADI

İslam yurdu Türkiye’de Müslümanlara rahat nefes aldırmamayı prensip edinen ancak AK Parti döneminde bir ölçüde hezimete uğrayan CHP zihniyeti, her dönemde İslam düşmanlığı yapan Avrupa’da tavan yaptı. Avrupa ülkelerinde Müslümanlara yönelik gayr-i hukuki uygulamalara hemen her gün bir yenisi eklenirken, önceki gün Çekya mahkemesi başörtüsü yasağına onay verdi. Avusturyalı faşist lider Strache, ülkesindeki Müslüman nüfusu azaltma vaadinde bulunurken, Belçika’da peçeli bir kadın sınır dışı edildi. 6 ay önce İslam merkezinde bir katliama imza atılan Kanada’da ise, İslam Merkezi Başkanı’nın arabas


CHP ZİHNİYETİ AVRUPA’DA DA HORTLADI

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI ONAY

Çekya'da Temyiz Mahkemesi, başörtüsünden ötürü hemşirelik okulunda ayrımcılığa uğrayan Somalili öğrencinin şikayetini reddetti. Alt mahkemenin kararını onayan Temyiz Mahkemesi, nihai kararında yeterli kanıt olmadığı, Somalili Ahmednuur'un zaten öğrencilik gereklerini yerine getirmediği ifadelerine yer verdi.

AVUSTURYALI LİDERDEN SKANDAL VAAT

Avrupa'da mültecilere uygulanan gayri insani politikaları yeterli bulmayan Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Başkanı Heinz-Christian Strache, iktidara gelmesi halinde Müslüman nüfusunu azaltacağını, mültecilerle paylaşılan kaynağı geri alıp Avusturyalı seçmenlere vergi indirimi yapacağını söyledi.

PEÇELİ KADIN SINIR DIŞI EDİLDİ

Peçesini çıkarmayı reddeden Danimarka vatandaşı bir kadın, Belçika'nın Brüksel Havalimanı'nda ülkeye alınmayarak sınır dışı edildi. Belçika Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken, polisin kadının kimliğini tespit edemediği için geri gönderdiği bahanesine sığındı. 2015'te de Suudi Arabistanlı turist kadın sırf peçeli olduğu için, PKK'lıların rahatça cirit attığı Brüksel şehir merkezinde gözaltına alınmıştı. 23 Temmuz 2011'de peçeyi yasaklayan Belçika, kamusal alanda peçe takana 7 güne kadar hapis ve para cezası veriyor.

İSLAM MERKEZİ BAŞKANI'NIN ARABASI YAKILDI

Kanada'da 6 ay 6 kişinin katledildiği Quebec İslam Merkezi'nde bu sefer de İslam Merkezi Başkanı Muhammed Labidi hedef alındı. Saldırganlar Labidi'nin arabasını yaktı. Polise göre hadise nefret suçu. Cami yetkilileri ve Belediye Başkanı ilk Müslüman mezar yerinin açılışının ilan edilmesinden 2 gün sonra düzenlenen saldırının, buna bir tepki olabileceği görüşünde.

Yorum Yaz

  612500

-