21 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE

CIA’DEN ‘15 TEMMUZU BİZ YAPTIK’ İTİRAFI

15 Temmuz alçakça iç savaş ve işgal girişiminin arkasındaki isimlerden olan, ancak 10 aydır hakkındaki suçlamalara ses çıkarmayan Türkiye kökenli Yahudi ve CIA ajanı Henry Barkey, The Chicago Council on Global Affairs’te yaptığı bir konuşmada hem suçlarını, hem de beceriksizliklerini itiraf etti.


CIA’DEN ‘15 TEMMUZU BİZ YAPTIK’ İTİRAFI

Süleyman Baş/ Yeni Söz

YEDİĞİ TOKADIN ACISINI UNUTMAMIŞ

Terör hamisi ABD'nin sapkın kuruluşlarından Woodrow Wilson International Center for Scholars'ta Ortadoğu Programı Direktörlüğünü yapan, meşhur CIA ajanı ve teorisyeni Yahudi Henri Barkey, 15 Temmuz'da Türk milletinden yedikleri tokadın acısını hâlâ unutamadığını, “Darbe girişimini ben yapsam başarılı olurdum” sözleriyle ortaya koydu. NATO, FETÖ ve CIA'in Türkiye'yi işgal ve iç savaş planının başarısız ekibinden Barkey, 15 Temmuz gecesi 17 kişilik bir ekiple İstanbul Büyükada'daki Splendid Palace'da alçakça girişimi yönetenlerdendi.

ALAYA ALMA NUMARASIYLA İTİRAF

Sözde düşünce kuruluşu The Chicago Council on Global Affairs'in düzenlediği bir forumda konuşan CIA ajanı Siyonist Barkey, “İlk olarak söylemeliyim ki, darbeyi ben yapmadım. İkinci olarak, eğer yapsaydım, başarılı olurdum. Bu teşebbüs oldukça amatörce bir hareketti. Bunu yaparken  İstanbul'un en kalabalık olduğu saatleri tercih ettiler ve en önemli caddeleri tanklarla kapattılar” dedi. Barkey'in “Ben olsam başarılı olurdum” şeklindeki sözleri, işgal girişiminde aktif rol aldığının delili olarak yorumlandı.

Yeni Söz olarak soruyoruz:

  • Sen kimsin, tek başına bir ülkede nasıl darbe yapıyorsun?
  • Başarılı olduğun tecrübelerin hangileri ki, “ben olsam başarırdım” diyorsun?
  • 15 Temmuz'da Türkiye'de ne işin vardı?
  • Madem 15 Temmuz'un faillerinden değilsin, iç savaş ve işgal girişiminde bulunacaklarını sapık kardeşin Gülen sana haber vermedi mi?
  • Neden yiğitçe gümrüklerden çıkmadın da FETÖ'cülerle birlikte helikopterle kaçtın?
  • 10 aydır neden sustun da şimdi konuşuyorsun?
  • Sıkıyorsa bir daha Türkiye'ye gelebilir misin?

(İyi Türkçe bildiğin için İngilizce yazmaya gerek yok değil mi Mr. Barkey?)

TOPLANTI NEDEN SORUŞTURULMADI?

Büyükada'da aralarında CIA'in sözde eski, (istihbarat örgütlerinde eski diye bir şey yoktur) Türkiye Masası Şeif Graham Fuller, ABD'deki hapishaneden getirilen azılı katil Scott Peterson ve Henry Barkey dahil 13 CIA ajanı, bir grup Türk akademisyen ve yazarın da bulunduğu toplantıda 15 Temmuz işgal girişimini yönetmişlerdi. İç savaş ve işgal girişiminin başarısız olması üzerine Barkey ve Fuller'le birlikte bazı ajanlar Yunanistan üzerinden kaçırılırken, toplantıya dair kamuoyunu ikna edici bir soruşturma yürütülmemişti.

FETÖ SEVER BARKEY

Graham Fuller'le birlikte FETÖ'yü koruyup kollayan Barkey, daha önce de yaptığı açıklamalarda, “CIA ile hiçbir alakası yok. Olamaz da. Ben ABD Dışişleri'nde çalıştım, biliyorum yok öyle bir şey. Türkiye'de böyle komplo teorileri çıkıyor” sözleriyle ABD derin devleti güdümündeki FETÖ'nün kirli ilişkilerini perdelemeye çalışmıştı. Ancak Barkey'in FETÖ'nün ABD ayağı Rumi Forum organizasyonunda profesyonel olarak görev aldığı, FETO'nun çalışmalarını tanıtmak için Prof. Ali Yurtsever ile birlikte ABD'de ciddi lobi yürüttüğü belirlenmişti.

 

Yorum Yaz

  485916

-