ÇOCUK KATİLİ AVRUPA KENDİNİ AKLIYOR

Batı, Avrupa’nın ortasında Müslüman bırakmamak için 1992’de giriştiği soykırımın faturasını bir Sırp’a keserek sıyrılmaya çalışıyor. İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, Hollanda, İspanya, ABD, Rusya, Sırbistan, Hırvatistan, BM ve NATO’nun ortak işlediği tecavüz ve soykırım ile ilgili ‘Sırp Kasabı’ lakaplı Ratko Mladic için Hollanda’da kurulan göstermelik mahkeme, karar duruşması safhasına geldi.  Avrupa ülkeleri, NATO, BM, ABD ve Rusya’nın topluca yargılanması gerekirken, ‘Sırp Kasabı’na göstermelik bir ceza ile dosyanın kapatılması bekleniyor. İşgal, tecavüz ve soykırım yapmadan yaşayamayan batı yüzünden her gün binlerce çocuk ölüyor. Sadece Yemen’de yaşanan savaşta 2017’de 50 bin çocuk öldü. Kaçırılıp nesepleri karıştırılan, satanist ayinler, tecavüz, uyuşturucu, organ ticareti gibi zulümlere maruz bırakılan ve batının dayattığı hayat tarzı, aşı, ilaç ve gıdalar yüzünden engelli doğan veya ölen çocuklar da eklendiğinde insanlığın karşısına korkunç bir fatura çıkıyor.


ÇOCUK KATİLİ AVRUPA KENDİNİ AKLIYOR

Yeni Söz Haber Merkezi

AVRUPA GÖZETEMİNDE SOYKIRIM

Avrupa'nın göbeğinde ve gözetiminde 1992 - 1995 yılları arasında Bosna Hersek'te yaşanan savaşta, Sırp güçlerin 3,5 yıl boyunca ablukaya aldığı İslam başşehirlerinden Saraybosna'da birçok aile çocuklarını kaybetmişti. Tüm Avrupa devletlerinin sorumlu olduğu hadisenin sanki tek sorumlusuymuş gibi dünya kamuoyuna sunulan eski Sırp komutan Ratko Mladic hakkında 22 Kasım'da karar duruşması yapılacak.

HOLLANDALI YETKİLİLER DE YARGILANMALI

“Bosna Kasabı” diye de anılan cani Mladic'in, Srebrenitsa soykırımı dahil birçok suçtan ağır cezalar alması isteniyor. O dönemde Birleşmiş Milletler ‘güvencesiyle' silahları elinden alınan ve savunmasız bırakılan Müslümanlara, Sırpların saldırmasını engellemekle görevli olduğu halde kılını dahi kıpırdatman katliama müsaade eden birlik, Hollanda askerlerinden oluşurken, bugün de karar duruşması Hollanda'nın Lahey şehrinde eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinde (ICTY) yapılacak..

ÇOCUKLARIN ÜZERİNE HAVAN TOPU ATTILAR

11 yaşındaki kızı İrma'nın Sırpların havan topu saldırısında 1993'te şehid olduğunu belirten Bosna Hersek merkezli Kuşatma Altındaki Saraybosna'da Öldürülen Çocukların Aileleri Derneği Başkanı Fikret Grabovica, “O gün yaşadığım acıyı tarif etmem çok zor. Sırplar aralarında kızımın da bulunduğu çocukların üzerine havan topu attı. Geçen 24 yıl yaralara ilaç olmadı. En sevdiğinizi kaybetmek, yaşayabileceğiniz en büyük acı” dedi.

10 ÇOCUKTAN 1'İNİ KESKİN NİŞANCILAR VURDU

Avrupa'daki Müslüman soykırımında her 10 çocuktan 1'inin keskin nişancılar tarafından vurulduğunu hatırlatan Grabovica, “Mladic'in iddianamedeki her maddeden suçlu bulunması ve cezalandırılmasını istiyorum. O, binlerce insanı ailesiz bıraktı. En ağır cezaları almalı” şeklinde konuştu.  10 yaşındaki oğlu Danijel'i kaybeden Barbara Jurenic ise, “Bu acıyı 23 yıldır her gün yeniden yaşıyorum. Oğlumun yaşıtlarına bakmak, onların büyümelerini, aile kurmalarını izlemek çok zor. Bazı zamanlar sokakta oynayan çocukların arasında oğlumu arıyorum ama bulamıyorum” diye konuştu.

ÇOCUK ÖLDÜRMEK BATININ İŞİ

Yaklaşık 25 yıl önce Bosna Hersek'te çocukları katleden batılılar, bugün ise Arap yarımadasının en fakir ülkesi Yemen'de körükledikleri Şii – Sunni çatışması ile çocukların ölümüne yol açıyorlar. Dünyada yaşanan bütün terör olayları, savaşlar, soykırımların ya failinin ya da azmettiricisinin batılı ülkeler olduğu bilinirken, Yemen'de devam devam eden iç savaşta da 50 binden fazla çocuğun savaş koşulları nedeniyle öldüğü kaydedildi.

YEMEN'DE HER GÜN 130 ÇOCUK ÖLÜYOR

Yemen'deki iç savaşı inceleyen uluslararası yardım kuruluşu Save the Children, 2017 ‘de 50 binden fazla çocuğun açlık veya hastalıklar nedeniyle öldüğünü bildirdi. Devasa boyutlarda kolera salgınının yaşandığı Yemen'de, 7 milyon insan ise açlık sınırında. Her gün ortalama 130 çocuk ölüyor. 400 bin çocuk ise yetersiz beslenme yüzünden acil tedaviye muhtaç. Bu ölümlerin aslında önlenebilir olduğunu vurgulayan Save The Children Yemen Direktörü Tamer Kirolo, “Her gün çocuğunun ölümüne üzülen gözü yaşlı 100'den fazla anne var” dedi.

Detaylar için TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

  515930

-