26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

ÇÖZÜM ÜRETEN GENÇLİĞİMİZ VAR

“Hamdolsun, sorunlarda boğulan değil, sorumluluk alan bir gençliğimiz var” diyen Bakan Kasapoğlu, meselelerde elini taşın altına koyan, dünyaya adalet ve vicdan penceresinden bakan bir gençliğimiz olduğunu belirtti.


ÇÖZÜM ÜRETEN GENÇLİĞİMİZ VAR

GENÇLERİN PROJELERİNİ DESTEKLİYORUZ

İstanbul'da düzenlenen Dünya Melek Yatırımcılar Forumu'nun açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, özellikle genç girişimcilere katkı vermeyi, onların yolunu açmayı, onları desteklemeyi hem zihinsel hem de finansal katkı anlamında görev biliyoruz. Onların projelerini bakanlık olarak ciddi ölçüde, özellikle son yıllarda destekledik ve bu desteğe devam edeceğiz” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ ADALETLİ VE VİCDANLI

Genç girişimcilerin önündeki engelleri kaldırmak için projelere devam edeceklerini aktaran Kasapoğlu, Hamdolsun, sorunlarda boğulan değil, sorumluluk alan bir gençliğimiz var. Meselelerde elini taşın altına koyan, dünyaya adalet ve vicdan penceresinden bakan bir gençliğimiz var. İş fikirleri olan, geleceği doğru okuyan ve karmaşık problemlerin üstesinden gelmek için çözüm üreten bir gençliğimiz var" dedi.

DÜNYAYI GİRİŞİMCİLİK ŞEKİLLENDİRİYOR

Bakan Kasapoğlu, teknoloji, inovasyon ve bunların dinamizmine bağımlı olarak şekillenen ekonomi, ülkeler arasındaki ilişkilerde ve ticarette hem görünen hem de görünmeyen sınırları ortadan kaldırdığını belirtti. “Bu bakış açısı, 'zeitgeist' diye tabir ettiğimiz zamanın ruhudur” diyen Kasapoğlu, “Bugünün dünyasını, teknoloji, dijital dönüşüm, ekonomi ile ticarette yeni fikirler ve girişimcilik şekillendiriyor" ifadesini kullandı.

YATIRIMLARIN YÜZDE 75'İ VERGİDEN DÜŞÜRÜLDÜ

Melek yatırımcılar için yasal düzenlemeleri 2013 yılında hayata geçirdiklerini söyleyen Kasapoğlu, “Hayata geçirdiğimiz düzenlemelerle kamudan lisans alan yatırımcıların yaptıkları yatırımın yüzde 75'i vergiden düşürülmektedir. Yatırım yapılan girişimin son 5 yıl içinde kamudan destek alması durumunda ise bu oran yüzde 100'e yükselmektedir” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

  888269

-