23 EYLÜL 2019 PAZARTESİ

DEMİRTAŞ'IN ABD- KANDİL YOLCULUĞU

Kürt gençleri sokağa çağırıp ABD'ye uçan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ABD'den döner dönmez Kandil'e çıktı. Demirtaş, PKK'lı yöneticilerle gizli toplantılar yaptı.


DEMİRTAŞ'IN ABD- KANDİL YOLCULUĞU

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, üst aklın emrinde kaldı. Doğan Medya, Paralel Yapı, Nişantaşı ve Bebek'ten desteği aldı! Seçimde barajı aştı. Ancak bir kez bile terör örgütü PKK'yı kınamadı. Ağabeyi Kandil'de olan Demirtaş, şimdi de ABD-Kandil hattında tura çıktı. Buna göre Demirtaş, 1 Aralık'ta Washington'a gitti. ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu Danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.

Tam 6 gün boyunca ABD'de kalan HDP Eşbaşkanı bazı düşünce kuruluşlarının toplantılarına da katıldı. Demirtaş ardından 7 Aralık'ta İstanbul'a geldi. Önce Ankara'ya sonra Diyarbakır'a geçti. İşte HDP Eşbaşkanı'nın sır dolu yolculuğu burada başladı.

HABUR SINIR KAPISI'NDAN...

Takvim gazetesinin edindiği bilgilere göre Demirtaş, 8 Aralık'ta karayoluyla Habur Sınır Kapısı'ndan geçip Erbil'e gitti. Daha sonra Erbil ile Duhok arasında bulunan Akra kasabasına geçti. Buradan terör yuvası Kandil'e çıktı. Demirtaş, "Şiyar" kod adlı ağabeyi Nurettin Demirtaş'ın da silahlı eğitim verdiği Kandil'de 12 saat kaldı. Türk jetleri bölgeyi bombalayınca Demirtaş kaçtı.

Önceki gün ise Süleymaniye'de Celal Talabani'nin yardımcısı Mala Bahtiyar'la görüştü. Demirtaş, Talabani'yi de ziyaret edecekti. Ancak yerel kaynaklar, "Mesut Barzani, MİT'i ziyaret edince Demirtaş temaslarını yarıda kesti" iddiasında bulundu. Demirtaş'ın bu trafiği ise akıllarda soru işareti bıraktı. (Takvim)

Yorum Yaz

  325814

-