9 AĞUSTOS 2020 PAZAR

DEVLET BAHÇELİ'YE FETÖ LİSTESİ

Başbakan Yıldırım muhalefet liderleriyle gerçekleştirdiği zirvede Bahçeli’ye kamudan tasfiye edilenlerle ilgili bir bilgilendirme yaptı.


DEVLET BAHÇELİ'YE FETÖ LİSTESİ

Edinilen bilgiye göre Yıldırım, MHPlideri Devlet Bahçeli'nin ‘Kurunun yanında yaş da yanmasın' uyarısı üzerine çok hassas bir çalışma yaptıklarını bildirdi.

Daha önce MHP'nin verdiği, görevden alınan ya da gözaltına alınan kamu görevlileriyle ilgili liste üzerinde hassas bir çalışma yaptıklarını bildiren Başbakan, çapraz tahkikat ile listeyi gözden geçirdiklerini vurguladı. Bu çalışma sonucunda da MHP'nin “FETÖ'cü değil” listesi içinde yer alan ancak tahkikat sonucunda cemaatçi olduğu tespit edilenlerle ilgili liste çıkardıklarını kaydeden Başbakan, Bahçeli'ye görüşme sırasında listeyi verdi.

Listede yer alan isimlerin yanında haklarında cemaatçi olduklarını gösteren delillere ve bağlantılara yer verilmesi de dikkat çekti.

YENİ LİSTE YOLDA

MHP 4 Ağustos'ta Genel Sekreter İsmet Büyükataman aracılığıyla AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e 310 kişilik liste vermişti. Başbakan'ın zirvede Bahçeli'ye verdiği cemaatçi listesinin bu ilk listenin tahkim edilmesi sonucunda oluştuğu bildirildi.

MHP daha sonra da 15 Ağustos'ta 652 kişilik bir liste daha vermişti. MHP'de mağdurların başvuruları alınmaya devam ediliyor ve önümüzdeki günlerde yeni bir listenin daha verileceği bildirildi.

DİYALOĞA DEVAM

Bu arada zirvede muhalefet liderleriyle hükümet arasındaki zirve görüşmelerinin devamlılığının sağlanması konusunda da mutabakata varıldığı belirtildi. Liderlerin önümüzdeki dönemde de özellikle devam eden cemaat operasyonları kapsamında işbirliği ve diyaloğu sürdürecekleri kaydedildi.

KAYNAKCUMHURİYET

Yorum Yaz

  708692

-