23 ŞUBAT 2020 PAZAR

DHKP/C’NİN BAŞINI EZDİK

“Milletimize musallat olan terör örgütlerinden olan DHKP/C’nin kırsaldaki yapılanmasını tamamen bitirdik” diyen Bakan Soylu, “İstanbul emniyetinin bir yeşil listeden, iki gri listeden, terörden arananlar listesinden, toplam 7 aranan teröristi bir sığınakta ele geçirdiklerini belirtti. 


DHKP/C’NİN BAŞINI EZDİK

EMNİYETTEN BAŞARILI BİR OPERASYON

İstanbul Gaziosmanpaşa'da katıldığı bir etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelemizin, hız kesmeden devam ettiğini ve devam edeceğini söyledi. DHKP/C'ye yönelik terör operasyonu gerçekleştirildiğini açıklayan Soylu, “Bugün sabaha karşı İstanbul'da polisimiz, emniyetimiz ülkemiz için çok önemli bir operasyon gerçekleştirdi ve bu operasyonda çok önemli kişiler yakaladık” diye konuştu.

KIRSAL YAPILANMASI TAMAMEN ÇÖKERTİLDİ

DHKP/C'nin kırsal yapılanmasını, Türkiye'de tamamen çökerttiklerini ifade eden Bakan Soylu, “İstanbul emniyetimiz çok başarılı bir operasyon yaptı. Dün sabah saat 03.00'e karşı DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu dahil olmak üzere, bir yeşil listeden, iki gri listeden, terörden arananlar listesinden, toplam 7 aranan teröristi ele geçirdik” dedi. Soylu, milletimizin bize verdiği bu emanete halel getirmeden operasyonları gerçekleştirdiklerini söyledi. 

ARANAN 7 TERÖRİST ELE GEÇERİLDİ

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama gore, DHKP/C terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İdil Kültür Merkezi'nin Şişli'deki binasına operasyon yapıldı. Operasyonda binanın üst katındaki gizli bölmelerde saklanan İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesindeki DHKP/C'nin sözde genel sekreteri Ümit İlter, Emel Yeşilırmak, İbrahim Gökçek, örgütün sözde Türkiye sorumlusu Caferi Sadık Eroğlu, aynı suçtan aranan sözde Halkın Hukuk Bürosu sorumlusu Barkın Timtik, sözde halkın mühendis mimarları sorumlusu Barış Yüksel ile binada bulunan Betül Varan ve Sultan Gökçek yakalandı.

Yorum Yaz

  675656

-