23 ŞUBAT 2020 PAZAR

Yeni Söz'den

‘DİLEYEN SURİYE’Yİ BOMBALAYABİLİR’

Yeni Söz'den

Yine sıcak bir hafta geçirdik. İstikrarı sürdürecek güvenoyu almış yeni bir hükümetimiz var artık. Ülkemize, İslam milletine ve insanlığa hayırlı olsun. Hükümeti ve Türkiye'yi bekleyen çok sıcak ve karmaşık günlerle karşı karşıyayız.

Manşet olmayı hak eden ne çok haber vardı bu hafta. Ama Yeni Söz olarak yine; pek çok medya organının önem atfetmediği, göz ardı ettiği yahut kısaca vermekle yetindiği önemli meseleleri manşete taşıdık.

Çabuk eskidiği için hatırlatmakta yarar var: TRT'nin çocuk kanalına yönelik aldığı reklam yayınını durdurma kararı, Rusya Federasyonu'na bağlı Müslümanların Türkiye'yi destekleyen tavrı, Jon Kaminski'nin ‘‘Katliam bir Siyonist eğlencesidir' başlıklı makalesi, İsveç eski Başbakanı Carl Bildt'in, Osmanlı hakkında kaleme aldığı makalesi, Facebook'un Yahudi patronun vergi kaçırmak için kurduğu vakfa dönük reklamasyonun ifşası, Çocuk hırsızlığı, insan ticareti ve organ kaçakçılığı yapan Yahudilerin önemli adamlarından birinin çocuk kaçırmak için geldiği İstanbul'da yakalanması, Türkmen cephesine yaptığımız ziyarette komutanların son derece etkileyici gayret ve inançlarını yansıtan ‘Biz Hz. İbrahim'in delileriyiz' ifadesi manşetlerimizde yer buldu.

Bunların yanı sıra tabiî yani Allah'ın yarattığı şekle müdahale edilmemiş tohumlarla ilgili ardı ardına gelen sevindirici haberler. Lakin hayvanlarla ilgili masamızda bekleyen yeni haberler hepimizi sükûtu hayale uğratır cinsten ne yazık ki…

Rusya ile Türkiye arasındaki kriz aynı düzeyde devam ediyor. Biz; Rusya, İran, İsrail, Hizbullah kardeşliğinin açık desteği, batının ise göz yummasıyla 400 bine yakın insanı katleden, Bilad-i Şam'ı tarumar eden kâtil Esed'in içinden çıkılmaz hâle getirdiği bir bölgenin en yakın komşuyuz.

Bu kahpe savaşa ABD, Rusya, İran, İsrail'den sonra Çin, Almanya, Danimarka, Fransa, İngiltere, İspanya ve Japonya'da dâhil oldu. Hatta NATO…

BM, ‘Dileyen Suriye'yi bombalayabilir' dedi. Akdeniz korkutucu bir savaşa hazırlanıyor gibi. Gerektiğinde barış için savaş vazgeçilmezdir. Lakin kehanette bulunanların iddia ettiği gibi bir üçüncü dünya savaşı beklemiyoruz. Olup biten kemik kapma, silah deneme, şov, PR ve imaj çalışmasından öte bir şey değil. Bir nevi yeni bir tür reklam denemesi gibi bir hâl ile karşı karşıyayız.

Son derece genç ve kıymetli yazar ekibimize Abbas Pirimoğlu beyde katıldı. Çarşamba ve Pazar günleri yazacak. Bu hafta, ünlü tabip Canan Karatay hocanın ilk yazısını okudunuz. İnşallah devamı da gelecek. Geçen haftaki abonelik çağrımıza cevap veren okurlarımıza teşekkür ederiz. Devamını da bekliyoruz aman unutmayın.

Selametle

YENİ SÖZ'DEN - TERCÜMEİHÂL

YENİ SÖZ'DEN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  683675

-