29 EYLÜL 2020 SALI

DÜNYAYI TİTRETEN 4 BÜYÜK PROJE

Türkiye son 15 gün içinde Asrın Projesi'ni hizmete açtı. 4B uydusunu fırlattı. İstanbul 3. havalimanı finansman anlaşmasını ve Türkiye'yi zirveye taşıyacak Havuzlu Çıkarma Gemisi'nin klaslama sözleşmesini imzaladı.


DÜNYAYI TİTRETEN 4 BÜYÜK PROJE

Kıbrıs'a su projesi, 4B uydusunun fırlatılması ve İstanbul 3. havalimanı finansman anlaşmasını ve Havuzlu Çıkarma Gemisi'nin klaslama sözleşmesini son 15 günde gerçekleştirildiğini hatırlatan Davutoğlu, “Türkiye'yi dünyanın büyük güçleri arasına sokacağız” dedi

Seçim kampanyasını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehitlerin çocuklarının kendilerine emanet olduğunu söyledi. Davutoğlu, “Biz hem terörle mücadele ediyoruz, hem de 15 gün içinde 4 büyük proje ile dünyayı titreten dört proje ile yolumuza devam ediyoruz. Bir ana vatandan yavru vatana su ulaşıyor. Dünya tarihine ulaşacak bir proje. ‘Kıbrıs'ta su ihtiyacı varken su bize haram' dedik. Onlara su gönderdik. İşte cumhuriyetçilik, milliyetçilik bu. Yine geçen hafta dost ülke Kazakistan'dan 4B Türk uydusunu gönderdik. İstanbul'da dünyanın en büyü havalimanı yapma imkanını bulduk.Bir de Havuzlu Çıkarma Gemisi'nin klaslama sözleşmesini imzaladık. Bizim ufkumuz dünyayı geçer. Bunu Bergama'dan medeniyetin ilk kurulduğu yerden söylüyorum. Biz muhabbete gelmişiz, kardeşi kardeşe bir kılmaya gelmişiz” dedi.

TERÖRE TAVRIMIZ AYNI

Bizim terör konusundaki tavrımızı ilk gün ne ise, bugün de o olduğunu belirten Davutoğlu şöyle dedi: “Terör, insanlık suçudur. Vahşiliktir. DAİŞ, PKK, DHKP-C'yi de hepsini lanetleriz. Hiç kimse mücadelemizden geri döneceğimizi düşünmesin. Özgürlüklerden taviz vermeyiz ama terör için verdiğimiz mücadelemizde de bir an olsun sapmayacağız. Bizde, kimseyi kimliğinden, fikriyatından dolayı kınamak yoktur. Bölmek, parçalamak, şiddeti körüklemek için değil. Kardeşlik, barış için siyaset yapan Ak Parti kadrolarının yanında mısınız? Bizim siyasetimizin amacı insana millete hizmettir.” 

GÜVEN VE İSTİKRARA KAVUŞTU

Davutoğlu, “2002 yılında sonra bambaşka bir Türkiye oldu. Krizden sonra, kaos gitti güven istikrar geldi. Karamsarlığın yerini güven aldı. Farklı hayat biçimlerine saygı geldi. Her türlü baskıyı kaldırdık. Türkiye'yi uçurumun kenarından alıp güven ve istikrara kavuşturduk. Türkiye'yi layık olduğu şekilde, dünyanın en büyük güçleri arasına sokacağız” diye konuştu.

KOALİSYONA MUHTAÇ ETMEYİN

“Allah bizi 1 Kasım'da koalisyona muhtaç etmesin” diyen Başbakan Davutoğlu, “Allah için beni 1 Kasım'dan sonra Kılıçdaroğlu'yla Bahçeli'yle muhatap etmeyin. Bahçeli'ye bizi bir daha gönderip 'Hayır' cevabı verdirtmeyin. Sayın Bahçeli'nin millet yararına bir şey için 'Evet' dediğini duydunuz mu? Ne terör örgütlerine sırtını dayayanlar gibi ne de terörle mücadeleden kaçanlar gibiyiz. Millet bizimleyese ne gam. Allah bizimleyse ne gam. Bu iş memleket meselesidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi biliyoruz ki ilçe belediyelere gerekli desteği vermiyor. Ama onlar merak etmesin Ödemiş belediyesinin arkasında AK Parti hükümetleri var” şeklinde konuştu.

İTHAL TAKOZLARA KARŞI MİLLİLEŞME YOLCULUĞU

İTHAL TAKOZLARA KARŞI MİLLİLEŞME YOLCULUĞU - 2

Yorum Yaz

  459404

-