25 OCAK 2020 CUMARTESİ

DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR


DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR

Yeni Söz Gazetesinin 27.03.2017 tarihli nüshasında gazete yazarlarından Can Kemal Özer tarafından kaleme alınan itifarçı Belediye Başkanı ve onu koruyan milletvekili başlıklı yazısı, iftira ve yalan ürünü olup müvekkilimiz Süleyman Mutlu'nun kişilik haklarını ihlal etmektedir.

Yazar yazısında, müvekkilini itirafçı olduğu yalanından yola çıkarak müvekkilin ifadesinde bulunmayan ve kendi hayal ürünü olan beyanları gerçekmiş gibi yansıtmış ve kamuoyunu yanıltmıştır.

Şöyle ki; yazar yazısında, müvekillin itirafçı olduğunu ve itirafında “2015 yılı sonlarından itibaren, mezkur toplantılarda ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet karşıtı söylemler ön palana çıktı. Cumhurbaşkanı hakkında: İran ajanı olduğu, dinden çıktığı ve kafir olduğu, İsrail'in çıkarlarına hizmet ettiği, Mavi Marmara olayını da İsrail ile anlaşarak bizzat kendisini organize ettiği ve suçsuz insanların ölümüne sebep olduğu şeklinde ifadelerde bulunulduğu ve akabinde özetle kendisinden de bu propagandalara iştirak etmesinin talep edildiğini belirten bir ifade verdiğini yazmıştır.

Öncelikle müvekkilin gerek Bucak Cumhuriyet Savcılığı'nda alman ifadesinde gerekse Burdur Cumhuriyet Savcılığında alınan ifadesinde herhangi bir şekilde böyle bir beyanı bulunmamaktadır Bu beyanlar tamamen hayal ürünü iftira ve yalanlar toplamıdır. Bu iftira ve yalanlar Bucak İlçesinde müvekkile ve Ak Parti'ye muhalif bazı karanlık odaklar tarafından üretilerek, sosyal medya aracılığı ile halka servis edilmiş olup bu kişiler hakkında tarafımızca 21.03.2017 tarihinde Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Savcılık makamınca bu iftiralara ilişkin tahkikat devam etmektedir. Hal böyle iken aynı iftira ve yalanlar bazı odaklarca ilgili yazara servis edilmiş, bu yazar da araştırma yükümlülüğünü yerine getirmeden, yazının doğruluğunu teyit etmeden ve asıl önemlisi savcılık dosyası üzerinde gizlilik kararı olmasına rağmen böyle bir belgenin kendisine nasıl servis edilebileceğini düşünmeden sorumsuzca hareket etmiş ve kumpasa alet olmuştur.

Müvekkilim 2004 yılında Ak Parti Bucak Gençlik Kolları'nda çalışmaya başlamış, sırası ile Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Gençlik Kollan İlçe Başkanlığı, Ak Parti Bucak İlçe Yönetim kurum üyeliği, Ak Parti Bucak ilçe Başkanlığı ve en son olarak da Bucak Belediye Başkanlığı görevini yapmıştır. 13 yıllık siyasi hayatında hiçbir sapma göstermemiş, partisi ve lideri etrafında tüm ilçeyi kenetlemiş Bucak ilçesinde bir partinin tarihte ulaşmadığı oy oranlarının yakalanmasında emeği geçmiş bir kişidir. Müvekkilim ilçe başkanlığında Ak Parti, 2010 Referandumunda %60 evet oyu almıştır, 2011 Genel Seçimlerinde %59 oy almış, müvekkilimin aday olduğu 2014 yerel seçimlerinde %47 oy almış, 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız %64 oy almış, 2015 7 Haziran seçiminde %51 oy almış, 2015 yılı 1 Kasım seçimlerinde yüzde 61 oy almıştır. Müvekkilim siyasette atıldığı günden beri gecesini gündüzüne katarak çalışmıştır.

17/25 Aralık kumpasından sonra cemaatle olan tüm bağını koparmış, bu yapının hain bir yapı oldğunu devlete ve millete karşı kumpas kurduğunu, kapı kapı dolaşarak tüm Bucaklı'ya anlatmıştır. Bu duruma tüm Bucak halkı şahittir. Müvekkilimin bu çabaları neticesinde ilçemizde birçok kişi, darbe girişiminde çok önce bu yapının hainliğini görmüş ve bu yapı ile olan bağını koparmıştır. Tüm siyasi hayatını Cumhurbaşkanımızın önderliğinde şekillendirmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatlarına harfi harfine uymuş Ak Parti'nin başarısı için çaba göstermiştir.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi saat 23.00'da tüm yönetimine ve belediye meclis üyelerine mesaj göndererek Bucak ilçesinde darbe girişimine karşı örgütlenmeyi sağlamaya çalışmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkın çağrısının ardından, 5 dakika sonra kendi server sistemi üzerinden tüm Bucak halkına (cep telefonu kullanan ve sisteme Kayıtlı bulunan 14482 kişiye; meydanlara gelin çağrısı yapmış, akabinde aynı mesajı Bucak Belediyesi'nin server sistemi üzerinden tekrar tüm Bucak halkına göndermiş bir kişidir. Müvekkilimiz bununla da yetinmeyerek, Belediye anons merkezine giderek bizzat kendi sesinden canlı olarak 45.000 kişiye seslenmiş ve hain darbe girişimine karşı tüm Bucak halkını parti ayrımı gözetmeksizin meydanlara davet etmiştir.

Müvekkilim darbe girişimine karşı halkını örgütleyen ve direnişi bölgede ilk başlatan belediye başkanıdır. Hal böyle iken kumpas bir soruşturmanın mağduru olmuş ve mağdur edilmiştir. Buna rağmen hiçbir zaman devletini ve Türk adaletini eleştirmemiş, her zaman adaletin er geç tecelli edeceğini, yargıya saygılı olduğunu ve yargının üzerinde kimsenin baskı kurmaması gerektiğini ifade etmiştir.

Yukarıda kamuoyuna arz ettiğimiz üzere ilgili yazı müvekkilimizin kişilik haklarına zarar veren tamamen iftira ve yalanlardan yola çıkarak hazırlanmış bir köşe yazısıdır. Kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Süleyman Mutlu Vekili Av. Hüseyin Türker

Yorum Yaz

  847142

-