23 ŞUBAT 2020 PAZAR

Yeni Söz'den

EBU CEHİL'İN TORUNLARI İŞBAŞINDA

Yeni Söz'den

Hz. Peygamber (sav) Mekke'den Medine'ye hicret edeceği zaman kabilelerin herhangi birinin sorumlu olmaması ve failin belli olmaması için Ebu Cehil liderliğindeki müşrikler her kabileden bir kişi seçip, Hz. Peygamber'in evini ablukaya almışlardı. Kendilerince güya Allah'ın elçisini öldüreceklerdi.

Ancak Yasin suresinin ilk sayfasında da buyrulduğu üzere Allah-ü Teala buna izin vermedi. Amerika, İngiltere, Almanya, Rusya, İsrail, Fransa, İran, Belçika (NATO) ataları Ebu Cehil'den öğrendikleri yöntemi İstanbul'da da denediler.

Yakalanan zanlılar ve kendini patlatan teröristlerin kimliğine bakıldığında, Türkiye'nin Arap dünyası, Kafkaslar ve Balkanlar'daki politikalarını etki altına alacak şekilde amaçlanmış şeytani bir kurgu ile karşı karşıyayız.

Kim tek başına bir faili işaret ederse, ya da tetikçi üzerinden bir okuma yaparsa o kişi tarih, siyaset ilminden nasiplenmemiş demektir. Ortadoğu'yu ve İslam topraklarını yeniden şekillendirmek isteyen Ebu Cehil'ler aynı yöntemi aynı coğrafyada yeniden sahnelemeye çalışıyor.

Hz. Ali gibi nifak kılıçlarının altına girmeye hazır ümmmet sevdalısı liderler var.

YENİ SÖZ'DEN - TERCÜMEİHÂL

YENİ SÖZ'DEN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  831995

-