ERDOĞAN'DAN AB'YE TERÖR TEPKİSİ

Avrupa'ya seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Siz bizim bunları bilmediğimizi mi zannediyorsunuz? Biz iki tane gülücüğünüze bu vatanın değerlerini değişmeyiz, bunu biliniz. Bize milletimizin gülücüğü yeter.' dedi.


ERDOĞAN'DAN AB'YE TERÖR TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vize serbestisi konusunda Türkiye'nin Terörle Mücadele Yasası'nda yeniden düzenleme yapmasını şart koşan AB'ye yönelik eleştirilerini sürdürerek, "Yahu siz ne zamandan beri Türkiye'yi yönetmeye başladınız, kim size bu yetkiyi verdi" sözleriyle tepki gösterdi.

"Biz terör örgütüne hangi gözle bakıyorsak, onların tezlerini savunanlara da aynı gözle bakarız. Bugün terör örgütünü koynuna alanlar, bunlara avroları veriyor. Avroları vermek suretiyle, Türkiye'yi gidin bölün diyorlar." sözleriyle Avrupa'ya seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz bizim bunları bilmediğimizi mi zannediyorsunuz? Biz iki tane gülücüğünüze bu vatanın değerlerini değişmeyiz, bunu biliniz. Bize milletimizin gülücüğü yeter." dedi.

"İKİ GÜLÜCÜĞE DEĞERLERİMİZİ DEĞİŞTİRMEYİZ"

Bangladeş'teki Alim Nizami'nin idamına Avrupa'dan bir ses duyamadık çünkü idam edilen bir Müslüman! Bu nasıl bir demokrasi anlayışıdır? Eğer AB Türkiye yerine terör örgütünü muhattab alacak kadar küçülmüşse bizim açımızdan hiçbir sakınca yok. Yarın başka bir terör örgütü kendi topraklarında eylem yaptığında yapacak hiçbir şeyleri diyecek tek kelimeleri olmayacak. Biz iki tane gülücüğünüze bu vatanın değerlerini değişmeyiz.

YA İLİŞKİLERİ GELİŞTİRECEĞİZ YA DA YOLUMUZA BAKACAĞIZ

Kilis sokaklarında atılan roketler nedeniyle vatandaşlarımız hayatını kaybetmektedir. Kilis meselesi bir turnusol kağıdı görevi görecektir. Koalisyon güçlerinin samimiyeti Kilis ile ortaya çıkacaktır. Kilis'i umursamayanı biz de umursamama hakkına sahibiz. Kendisi için hak gördüğünü bizim için lüks görenlerin yaptıkları iki yüzlülüktür. Biz Türkiye olarak AB'nin bölgenin huzuru için refah kaynağı haline gelmesini istiyoruz. 72 kriterin içerisine getirip terörü de soktular. Bizim anlaşmamızda böyle bir şart var mıydı? Bunların neden yapıldığını çok iyi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde ya AB ile ilişkilerimizi geliştireceğiz ya da kendimize yeni bir yol çizeceğiz.

Yorum Yaz

  382591

-