21 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE

ERDOĞAN NOKTAYI KOYDU, ŞEYTANİLER ŞAŞKIN

ABD’yi yola getirmek için elinden geleni yapan Türkiye, son uyarısını ABD’nin başkentinde yaparak noktayı koydu.


ERDOĞAN NOKTAYI KOYDU, ŞEYTANİLER ŞAŞKIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyaz Saray'da ziyaret ettiği Trump'a “Suriye'de PKK ile işbirliği yapma, Gülen'i iade et” diyerek ABD'li büyükelçinin deyimiyle “ölümcül hatadan” dönme çağrısı yaptı. Ancak ABD'de hakim olan derin devlet ve onun patronu olan küreselcilerin, iblisî planların peşinden ateşe girmekte kararlı olduğu konuşuluyor. Dünyanın belirleyici 4 aktöründen ABD ve Rusya terör örgütlerini kullanarak gayri meşru bir rota izlerken; Çin ile Türkiye ise yeni İpekyolu projesinde yan yana gelmiş durumda. Küresel ticaret güzergâhını tümüyle değiştirecek olan dev İpekyolu projesi ile dünyadaki tüm dengeler de yeniden tanımlanıyor. 

TRUMP İSTESE DE HATADAN DÖNEMEZ

Çin'de doğunun yeni ticaret rotasını belirleyen zirvenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, batının ayakta kalmaya çalışan son güç havzası Washington'da ABD Başkanı Donald Trump'la tarihi bir görüşme yaptı. Erdoğan, “Teröristlerle işbirliği yapmayı bırak ve psikopat Gülen'i iade et” derken; Trump'ın istese de bu hatalardan dönemeyeceği, zira Trump'ın iplerini elinde tutan ABD derin devleti ve onu yöneten küreselcilerin şeytani planlarının Türkiye'nin kurmak istediği barış ve huzur ortamıyla asla örtüşmediği düşünülüyor.

KARDEŞ AZERBAYCAN İLE EL ELE

Yeni İpekyolu rotasının en önemli ülkelerinden Azerbaycan, Türkiye ile dostluk ve kardeşlik ilişkisini daha da üst seviyeye yükselterek, birlik görüntüsü veriyor. Türk ve Azerbaycan ordusunun bu çerçevede yaptığı ortak tatbikat savaş sahnelerini aratmadı. İki ülke tatbikatta temsili düşman hedeflerini yerle bir etti.

AB KENDİ ÇAMURUNDA DEBELENİYOR

Sabah erken kalkanın Türkiye'ye ve Erdoğan'a saldırdığı Avrupa Birliği'nde ise, birliğin kaderini tayin edecek önemdeki Fransa seçimlerini küreselcilerin piyonu Macron'un kazanması; ikinci Brexit kâbusu olan Frexit korkusu yaşayan AB'ye rahat bir nefes aldırdı. İlk dış ziyaretini Almanya'ya yapan Macron, Merkel ile bitik AB yerine Almanya liderliğinde yeni AB kurmak için kafa kafaya verdi. Öte yandan kuyruğu dik tutmaya çalışan AB, anlamsız bir hamle daha yaparak Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi kararı ile Türkiye'yi sıkıştırmak için denetim sürecine aldı.

HAMAS'TAN SÜRPRİZ HAMLE

Dünyadaki değişim rüzgârını yakalayan Hamas da, Ortadoğu'da sürpriz bir atak yaptı. Hamas'ın 1967 sınırlarına dönmeyi hedefleyen yeni vizyon belgesi, bölgede daha çok gerilim ve savaş isteyen İsrail'i sıkıştırdı. Hamas'ın yeni vizyon belgesini “çöpe atan” Siyonist İsrail yönetimi, çok daha sert politikalarla tansiyonu yükseltmenin ve kaos çıkarmanın yollarını arıyor. Öyle ki İsrail'in Yahudi Ulus Devlet Yasa tasarısı, “Müslümanlara ve Avrupa'nın yalnız bıraktığı Arap Hıristiyanlara savaş ilanı” olarak yorumlandı.

ÖMER KAYANİ'NİN ANİLİZİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Yorum Yaz

  854041

-