26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARIYLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Adana'da konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar günü sebebiyle düzenlenen yürüyüşte ezanın ıslıklanması skandalına sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz.' dedi.


EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARIYLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Siyaset değil onur meselesi

İstanbul Taksim'de düzenlenen kadın yürüyüşünde ezanın ıslıklanması Adana'da konuşan Erdoğan'ın gündemindeydi. Erdoğan, "Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu. 31 Mart seçimleri ile ilgili de Erdoğan “AK Parti ve MHP olarak el ele gönül gönüle pazara kadar değil mezara kadar bu yoldayız inşallah. Cumhur İttifakı günü birlik çıkar ittifakı değildir. 3-5 belediye daha fazla kazanmak için kurulmuş değildir. Bu ittifak sokaklarda meydanlarda kurulmuştur. Bu ittifak 15 Temmuz gecesi kuruldu” ifadelerini kullandı.

Ezan-ı Muhammediye'ye terbiyesizlik

“Taksim'de CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup, ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler” diyen Erdoğan “Biz milletimize herkesi kucaklayan bir belediye yönetimi taahhüt ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor. Bunların tek ittifakı, ezan bayrak düşmanlığıdır. Özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza göz dikenlere karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur.”

Zillet ittifakını çıldırtacağız

Değerlerimize saldıranlara göz yummamız mümkün değil. Bu siyaset meselesi değil onur meselesi. 3-5 oy için bunlara göz yumarsak evlatlarımızın bakamayız. AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız, konsolide olacağız. Adana'da 16 belediye ile gümbür gümbür bu seçimde sandıkları patlatıyor muyuz? AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız. Zillet ittifakını çıldırtacağız. 4,5 yıl daha ülkemin başındayım. Adana'da da büyükşehir ve ilçe belediyelerle bu hizmeti vermeye devam edeceğiz."

Yorum Yaz

  231157

-