1 EKİM 2020 PERŞEMBE

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI KILIÇDAROĞLU’DUR


FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI KILIÇDAROĞLU’DUR

Partisinin gurup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “FETÖ'nun siyasi ayağı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibidir' dedi. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a kaset kumpasını hatırlatan Başkan Erdoğan,  “FETÖ kumpasının ardından kim Genel Başkan olduysa siyasi ayak odur” açıklamasını yaptı. 

Baykal'a kaset kumpasını FETÖ yaptı

 Kılıçdaroğlu'nun ‘FETÖ'nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan'dır açıklamasına sert tepki gösteren Başkan Erdoğan,  çok can alıcı sorularla iftiralara cevap verdi. CHP Genel Başkanlık koltuğuna kaset kumpasıyla nasıl getirildiğini vurgulayan Erdoğan, 'Siyasi ayak Kılıçdaroğlu'dur diyerek, “FETÖ'nün MİT Müsteşarımıza sinsi kumpasını ve 7 Şubat MİT krizinde CHP'nin tavrı FETÖ'nün siyasi ayağının bir başka örneğidir.” hatırlatmasını yaptı. “Kılıçdaroğlu FETÖ ile mücadelemizde karşımızda yer almıştır.” diyen Erdoğan, Dershanelerin kapatılması tartışması CHP'yi ele veren örnektir. Dershaneleri kapatmayı seçim beyannamesine koyan CHP, en büyük dershane destekçisi olarak karşımıza çıktı. Ülkemizin kaldığı her krizde FETÖ ve CHP ortak dil ve tavır geliştirmiştir.” şeklinde konuştu.

 Kılıçdaroğlu'nun atmayacağı iftira yoktur

 “Bu zat ve partisi omurgasızdır. Bunun için yapmayacakları iş, atmayacakları iftira yoktur. Biz kararlılıkla bu işin üzerine giderken, CHP milletvekilleri zıvanadan çıkabilmiştir. Hatta CHP, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili düzenlemeyi FETÖ'nün talebine uygun şekilde AYM'ye taşıyarak aynı safta durduğunu belli etmiştir. FETÖ'nün siyasi ayağını soranların bakacağı yer buralardır.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Gezi olayları FETÖ ile CHP'nin birlikteliğini ortaya koyan hadiselerden biridir. CHP yönetimi FETÖ'nün sürdüğü her argümana dört elle savunmuştur. İstanbul Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşaatlarının durdurulmasını bizzat istemiştir. Bu işin başlangıcı 17/25 Aralık işbirliğidir. Kopyala yapıştır yapacak kadar aleniyete dökmüşlerdir. Bu tezgahı FETÖ ile birlikte kurduklarını ikrar etmişlerdir.” dedi.

 Bundan ala siyasi ayak olur mu?

 “Kılıçdaroğlu, 'Askerler her emre itaat eder' diyerek darbecileri savunmuştur. FETÖ ne demişse, Kılıçdaroğlu aynını tekrar etmiştir. Biz FETÖ'nün üzerine giderken, Kılıçdaroğlu bu yapıyı, devletin vicdanı diye tarif ediyordu. Bundan ala siyasi ayak olur mu?” ifadelerine yer veren Erdoğan, MİT TIR'larının durdurulması olayı. Türkiye'yi radikal gruplara silah gönderen bir ülke gibi göstererek, uluslararası müdahaleye açık hale getirmeye çalışmışlardır. Kılıçdaroğlu, 'Savcının görevi bu değil mi' diye savunarak FETÖ'nün siyasi ayağı olduğunu göstermiştir. Cumhuriyet gazetesi bu savcının görevden alınmasının ardından röportaj yaparak 'MİT suç işledi' diye haber yapıyordu. Genel Yayın Yönetmeni şu an Almanya'da. Siyasi ayak kim? CHP Meclis Başkan Vekili olan FETÖ'cüler gibi bizi Lahey'de yargılanmakla itham ediyordu.” dedi.

 Kılıçdaroğlu'na 8 kim FETÖ'cü sorusu

'15 Temmuz'u kontrollü darbe' olarak niteleyen Kılıçdaroğlu'na bu tabiri söyleyen FETÖ. ByLock dahil pek çok delille FETÖ üyeliğinden hapiste olan Kılıçdaroğlu'nun bir danışmanında bu durumu anlatılıyor. FETÖ'cü danışman, bir mesajında Kılıçdaroğlu'na istediklerini söyletebildiklerini belirtiyor. Yollarda PKK destekçileri, FETÖ'cülerle kol kola yürümüşlerdir.Bizi FETÖ konusunda ikaz ettiklerini söyleyenler, bu yapının en büyük sözcüsü, taşeronu haline geldiler. Ya ikazları yalandı, ya da sonraki tavrı yalanlardır. Netice olarak bunların hayatı yalan. Bu işler madem soru sorarak oluyor, öyleyse ben de birkaç soru sorayım.” diyen Erdoğan şu soruları sıraladı:

 

1- FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ'cülerin düşürmeye çalıştığı siyasetçi midir, yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir?

2- FETÖ'nün siyasi ayağı, 15 Temmuz'da öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir, yol verdiği siyasetçi midir?

3- FETÖ'nün siyasi ayağı, gerçek yüzü ortaya çıkmadan önce oy verdiği parti midir, FETÖ tehlikesi ortaya çıktıktan sonra desteklediği parti midir?

4- FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ için yumruk yiyen parti midir, yumruk atan parti midir?

5- FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ'nün yargı darbesinde kullandığı yalan ve iftiraları siyasete taşıyan değil midir?

6- FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ ile mücadeleye destek vermek yerine, süreci sulandıran değil midir?

7- FETÖ'nün siyasi ayağı, darbe kalkışmasını milletle durduran mıdır, kontrollü diyerek meşrulaştıran mıdır?

8- FETÖ'nün siyasi ayağı, bu yapıyla canı pahasına mücadele eden midir, CHP Genel Merkezi'ni işgal eden ayak takımı mıdır?

 

Yorum Yaz

  579574

-