23 ŞUBAT 2020 PAZAR

FİLİSTİN'DEN ERDOĞAN'A DÜĞÜN DAVETİ

Türkiye’den Gazze’ye yüksek öğrenim için giden Rukiye Demir, İzzettin el Kassam Tugayları komutanlarından Muhammed ile izdivaç için gün sayıyor. Kurban Bayramı’ndan sonra düğün yapmak isteyen ikili, düğünlerine Hamas lideri İsmail Haniyye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da davet ederek Müslümanlar için güçlü bir mesaj vermek istiyor.


FİLİSTİN'DEN ERDOĞAN'A DÜĞÜN DAVETİ

Sercan Barlık - Yeni Söz

 

Uluslararası öğrenci statüsü ile Gazze'deki İslam Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimine devam eden Rukiye Demir, Gazze'de Siyonist terörü karşısında mukaddes bir mücadele veren İzzettin el Kassam komutanlarından Basil Muhammed Salihiyya ile dünya evine girmeye hazırlanıyor.

‘Adalet bütün dünyaya yayılmalı'

Aynı amaç uğruna evlilik kararı aldıklarını belirten Rukiye, “Hayatta bazı şeyleri hesaplayamazsınız o nasiptir gerçekleşir. Ve Gazze'deki bir mücahidle evlenme kararı aldık. Adı Basil Muhammed Salihiyya. Onunla ilk tanıştığımda bana ‘Adalet bütün dünyaya yayılmalı' dedi. Bunu duyunca ‘benim de amacım bu' dedim. Muhammed ailemle de tanıştı ve İnşallah Türkiye'de de ikinci bir düğün planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Erdoğan ve Haniyye'nin gelmesini istiyorum'

Düğününde Hamas lideri Haniye ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da görmek isteyen Rukiye, “Düğünün toplantısının Mescid al-Ömeri'de yapılmasını istiyorum. Düğünümde sayın İsmail Haniyye ve diğer tüm parti liderlerini bir arada görmeyi temenni ediyorum. Ve tabi ki Türkiye'den sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı. Hep birlikte toplanalım istiyorum çünkü düğünün eğlenceden ibaret olmasını istemiyorum. Bu düğün herkese büyük mesaj veriyor. Bir Osmanlı'nın kızı Filistin'in direniş hareketinin cesur Mücahidi ile evleniyor ve bu düğünde yapılan her şey Filistin'in bağımsızlığı için. İnşallah bütün Gazze halkı mutlu olur” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

  447117

-