13 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

GÖZÜMÜZE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYOR

Ordu Valisi’ne hakaret eden CHP’li belediye başkan adayı Bay Ekrem, 23 Haziran İstanbul seçimlerine sayılı günler kala iyice gerildi. Önceki akşam katıldığı bir canlı yayın televizyon programında, “Binali Yıldırım, İsmail Küçükkaya’dan soruları istemiş” dedi. Kısa sürede ‘yalanı’ ortaya çıkan Bay Ekrem hiç bir şey olmamış gibi, ‘öyle değilse yanlış anlamışım’ diyerek 16 milyon İstanbullu ile dalga geçti.


GÖZÜMÜZE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYOR

CANLI YAYINDA YALAN SÖYLEDİ

23 Haziran İstanbul seçimlerine sayılı günler kala iyice gerginleşen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi Seddar Yavuz'a ettiği hakaretten sonra şimdi de canlı yayında AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım'la ilgili iddiada bulundu. Özel bir televizyonda katıldığı canlı yayın programında soruları yanıtlayan Bay Ekrem, “16 Haziran'da yapılacak canlı yayın programının sorularını Binali Yıldırım istedi” dedi.

YALANI ORTAYA ÇIKINCA ÇARK ETTİ

Bay Ekrem'in ‘Binali Yıldırım'ın pazar günkü programın sorularını aldığı' iddiasını canlı yayın esnasında doğru olmadığını söyleyen gazeteciler; “AK Parti'den teyit ettik. Ayrıca CHP'li Engin Altay'ın da bu iddianın asılsız olduğunu teyit edebileceklerini söyledi. Bunun üzerine yalanının ortaya çıkacağını anlayıp çark eden Bay Ekrem, “Öyleyse ben yanlış alamışımdır, inşaallah öyledir, benim için sevindirici” dedi. Bay Ekrem'i, pazar günkü programın moderatörü İsmail Küçükkaya ve Binali Yıldırım da yalanladı.

SORULAR DAHA HAZIR BİLE DEĞİL

Bay Ekrem'in iddiası üzerine Fatih Altaylı'nın programına telefonla bağlanan İsmail Küçükkaya, iddianın kesinlikle doğru olmadığını belirtti. Küçükkaya, “Sorular daha hazırlanmadı, zaten bu soruları benden başka kimsenin bilmesi de mümkün değil, kimseye vermem onları" dedi.

BİNALİ YILDIRIM: YALAN SÖYLEME ÜZERİNE KURULU ÇİRKİN BİR SİYASET

Yorum Yaz

  602284

-